پرونده های قضایی مسن در کهگیلویه و بویراحمد ۴۰ درصد کاهش یافت

یاسوج- ایرنا- رییس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعداد پرونده های قضایی مسن در این استان در چهار ماه گذشته ۴۰ درصد کاهش یافته است. 

به گزارش ایرنا، حسن نگین تاجی روز پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه دادستان پیشین و جدید مرکز کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: پس از این کاهش ۴۰ درصدی هم اینک تعداد پرونده های قضایی مسن در کهگیلویه و بویراحمد به یک هزار و ۷۲۴ فقره رسیده است.

وی افزود: الکترونیکی شدن ابلاغ های قضایی کهگیلویه و بویراحمد در این مدت با سه درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۹۱ درصد رسیده است.

رییس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به طرح تحول قضایی که در دوره مدیریت آیت‌ الله سید ابراهیم رئیسی در دستور کار قرار گرفته، بیان کرد: این طرح به تأیید رهبر معظم انقلاب نیز رسیده است.

نگین تاجی عنوان کرد: مسؤولان و کارکنان دستگاه قضایی کهگیلویه و بویراحمد باید در اجرای هر چه بهتر این طرح کوشا باشند.

وی ابراز داشت: بر اساس این طرح مبارزه با مفاسد و کاهش اطاله دادرسی جزو مهمترین اولویت‌ های کاری دستگاه قضایی تمامی استان ها از جمله کهگیلویه و بویراحمد است.

نگین تاجی گفت: مهرداد کرمی دادستان پیشین مرکز کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر انجام اقدام های مطلوب و ارائه خدمات ارزنده همواره در تمامی عرصه ‌ها حضور فعال داشت.

دادستان جدید مرکز کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: مهمترین برنامه های مسؤولان دادستانی مرکز استان شامل تکریم ارباب رجوع، کاهش اطاله دادرسی، شتاب بخشی در تعیین تکلیف و رسیدگی به پرونده های قضایی و پیگیری جدی حقوق عامه مردم است.

سید علی ملک حسینی اظهار داشت: یکی از عوامل اصلی حجم بالای پرونده های قضایی و وجود روزنه های فساد در کهگیلویه و بویراحمد عمل نکردن دقیق به قانون است.

وی افزود: چنین موضوعی در نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد و نحوه برخورد مدیران اجرایی استان یا مردم بیش از پیش مشخص و نمایان می شود.

دادستان جدید مرکز کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اولویت مهم کاری مسؤولان دادستانی مرکز استان مسأله انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.

ملک حسینی عنوان کرد: شرط مهم و لازم در این زمینه رعایت قانون بوده و همین امر نیز خط قرمز دستگاه قضایی در انتخابات پیش رو خواهد بود. 

وی ابراز داشت: هیچ ملاحظه ای برای برخورد با افرادی که امنیت و سلامت انتخابات پیش رو را در کهگیلویه و بویراحمد خدشه دار کنند، وجود ندارد.

در این آیین سید علی ملک حسینی به عنوان دادستان جدید مرکز کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از خدمات مهرداد کرمی دادستان پیشین تجلیل شد.

ملک حسینی پیش از این رییس دادگستری شهرستان دنا بود.

کرمی که از سال ۱۳۹۴ تاکنون دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد بود با ارتقای مسؤولیت به عنوان قاضی دادیار دادسرای قضات استان تهران مشغول به فعالیت شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha