سیستم گرمایشی ۵۰ مدرسه شهرستان بانه استاندارد سازی شد

سنندج - ایرنا - رییس آموزش و پرورش بانه گفت: در آغاز سال تحصیلی جاری ۹۰ مدرسه شهرستان از سیستم گرمایشی مناسب محروم بودند که با تلاش انجام شده، سیستم گرمایشی ۵۰ مدرسه استاندارد سازی شد.

رضا خضری عصر پنجشنبه در هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اظهار داشت: هم اکنون ۴۰ مدرسه شهرستان با بخاری نفت سوز گرم می‌شوند که برای استاندارد سازی سیستم گرمایشی، ۲۸ مدرسه دیگر به سازمان نوسازی مدارس استان معرفی شده‌اند.

وی ادامه داد: سه مدرسه محله حمزه آباد، مولوی و مدرسه خیر ساز زنده یاد فریدون زارعی در جاده سلیمانی نیز در حال احداث است که امیدواریم تا با آغاز سال تحصیلی آینده به بهره برداری برسند.

خضری افزود: هر سال وزارت آموزش و پرورش برنامه‌ای برای ارزیابی جایگاه و بررسی عملکرد شورای آموزش و پرورش اجرا می‌کند که در ارزیابی امسال بر اساس اعلام اداره کل آموزش و پرورش استان، شورای شهرستان بانه رتبه نخست استانی را کسب کرد.

وی با اشاره به مشارکت مردمی در فعالیت‌های آموزش و پرورش بانه اضافه کرد: موفقیت شورای آموزش و پرورش شهرستان حاصل کار تیمی است که انگیزه بیشتر برای خدمت در این نهاد را در افراد دیگر ایجاد می‌کند.

رییس اداره آموزش و پرورش بانه گفت: با توجه به اینکه وحدت و انسجام برای خدمت در همه ادارات شهرستان وجود دارد با وجود بدهی آموزش و پرورش،  ادارات خدمات رسان همچنان با مجموعه همکاری می‌کنند که جای تقدیر دارد.

وی تاکید کرد: بانه در ارزیابی عملکرد کارشناسی همکاران اموزش و پرورش به عنوان کارشناسی های برتر استانی نیز معرفی شده و در فرآیند عزل و نصب مدیران رتبه دوم استانی و در طراحی سوالات مقطع متوسطه اول نوبت اول نیز ۶ رتبه برتر استانی کسب کردیم.

رییس آموزش و پرورش بانه اظهار داشت: در راستای انتقال میراث ماندگار دفاع مقدس به نسل جوان هر سال ۳۵ یادواره شهدا در شهرستان برگزار می‌شود و به مناسبت‌های مختلف با خانواده شهدای شاخص دیدار می‌کنیم.

تراکم جمعیت دانش آموزی در کلاس های درس برخی مدارس شهر بانه و تعداد کم دانش آموز در مدارس روستایی به نوعی سبب ناهماهنگی شده است، برخی کلاس‌های درس در شهر بانه بیش از ۴۰ دانش آموز دارند و در برخی روستاها تنها یک یا ۲ دانش آموز مشغول تحصیل هستند.

در راستای کیفی سازی و افزایش توان علمی دانش‌آموزان تاکنون ۷۵ درصد مدارس این شهرستان مرزی هوشمند شده است.

جمعیت دانش آموزان بانه ۳۳ هزار ۳۴۷ نفر است که در سال تحصیلی جدید یک هزار ۳۵۴ دانش آموز نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =