آغاز سوگواری فاطمی در ۵۰ مسجد آستارا

آستارا - ایرنا - سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا گفت: برنامه‌های دهه نخست ایام فاطمیه با سیاه‌پوش شدن فضای شهر و شرکت عاشقان اهل بیت (ع) در ۵۰ مسجد و ۱۰۰ هیات مذهبی آغاز شده‌است.

حجت الاسلام حسینعلی رضا زاده روز پنجشنبه اظهار کرد: حضور برادران و خواهران شیعه و سنی در آئین ها مشهود است و برنامه های دهه دوم، با شکوه تر و پربارتر از دهه نخست برگزار خواهد شد و بقعه امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) نیز، میزبان شیعیان ایران و جمهوری آذربایجان خواهد بود.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا حرکت دسته های عزاداری در سالروز شهادت زهرا (س) از مقابل سپاه تا مسجد فاطمه (س)، اجتماع دسته های عزاداری در تعدادی روستا و ۴۰ گفتمان دینی در مدارس را از آئین های ایام فاطمیه عنوان کرد.

رضا زاده گفت: هیات های مذهبی تا ساعت ۲۳ برنامه های فرهنگی و دینی اجرا می کنند و احسان و نذورات مردم خیر، به کوچه ها و خیابان ها جلوه معنوی می دهد.

وی افزود: باید با شناخت درست راه فاطمه (س) جهت احیای سنت پیامبر (ص) قدم برداریم و برگزاری باشکوه آئین های ایام فاطمیه از راهکارهای کسب شناخت و معرفت است.

از ۱۹ دی تا ۹ بهمن ماه ایام فاطمیه است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت، ۸۷ مسجد و ۱۲۸ هیات مذهبی در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و حدود ۱۷ درصد جمعیت آن را برادران و خواهران اهل سنت تشکیل می دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =