سه مسیر سیل زده درجنوب سیستان و بلوچستان بازگشایی شد

زاهدان- ایرنا- معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: سه مسیر در جنوب استان که از ۱۶ دی به دلیل طغیان رودخانه محلی مسدود شده بود لحظاتی قبل بازگشایی شد.

روح الله سرگزی پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براثر بارندگی‌های اخیر در نواحی مرکزی و جنوبی سیستان و بلوچستان برخی رودخانه های محلی طغیان کرده و سبب بسته شدن ۹ راه ارتباطی در این مدت شد.
وی ادامه داد: بارندگی های این مدت علاوه بر مسدود کردن راه‌های ارتباطی و تعطیلی مدارس برخی شهرستان های استان سبب مرگ یکی از شهروندان در ایرانشهر به دلیل افتادن خودرو در سیلاب شد.
معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی مبنی بر ورود سامانه جدید بارشی از جمعه شب به استان  تمامی دستگاههای امدادی و خدمات رسان استان در آماده باش قرار گرفتند.
سرگزی از شهروندان سیستان و بلوچستان خواست با توجه به شدت بارندگی از انجام سفرهای غیرضروری در مسیرهای ارتباطی خودداری و برای اطلاع از آخرین وضعیت راهها با سامانه پیامکی ۱۴۱ در ارتباط باشند.

معاون مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان صبح امروز به خبرنگار ایرنا گفته بود: سه مسیر بزمان- دلگان، جلگه - چاه اسحاق و ایرانشهر - خیرآباد از ۱۶ دی تاکنون به دلیل طغیان رودخانه‌های محلی بسته است.

سرگزی اظهار داشت: در بارندگی‌های اخیر در مناطق جنوبی و مرکزی سیستان و بلوچستان ۹ مسیر بسته شده بود که با فروکش کردن آب رودخانه‌های محلی ۶ مسیر تا کنون بازگشایی شده است.

وی افزود: همچنین بنا بر اعلام اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان از جمعه شب تا صبح یکشنبه رگبار فوق سنگین در این استان پیش‌بینی می‌شود.  
معاون مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تمرکز بارش‌ها در مناطق مرکزی، جنوب و سواحل است، افزود: انتظارمی‌رود بارش‌ها بین ۵۰ تا ۹۰ میلی‌متر و در برخی نقاط بیش‌از ۱۰۰ میلی‌متر باشد.

وی اظهار داشت: رگبار فوق سنگین باران، رعد و برق همراه با وزش باد شدید و احتمال بارش تگرگ از مهمترین پیامدهای این سامانه بارشی است.
سرگزی بیان کرد: آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، بالاآمدن سطح آب سدها، برخورد صاعقه، مه گرفتگی، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها در مناطق کوهستانی خاش و بزمان به دلیل بارش برف از عمده پیامدهای سامانه بارشی جدید در اکثر نقاط استان است.
وی توصیه کرد: در زمان فعالیت سامانه بارشی از اطراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری و از سفرهای غیرضروری پرهیز شود.

معاون مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین در این مدت در تردد جاده‌ای با احتیاط کامل رفتار شود و از صعود به ارتفاعات این استان به دلیل بارش برف و وزش باد شدید خودداری شود.

وی خاطر نشان کرد: تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی بارندگی‌های اخیر با بسیج امکانات تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان اندیشیده شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =