صادق مثل والورده؛ «همه می دانیم برای پول به عربستان آمده‌ایم»

تهران- ایرنا- بارسلونا امشب در یکی دیگر از نیمه نهایی های نسخه جدید سوپرجام اسپانیا در عربستان به مصاف اتلتیکو مادرید می رود اما ارنستو والورده ناراحتی خود را از برگزاری این تورنمنت در ریاض و با فرمت جدید ابراز کرد.

فدراسیون فوتبال اسپانیا تصمیم گرفت تا به جای برگزاری سوپرجام مابین قهرمان لالیگا و قهرمان کوپا دل ری، سوپرجام اسپانیا را با حضور چهار تیم و در میانه فصل در عربستان سعودی برگزار کند.

والورده در این خصوص اظهار داشت: سوپرجام اسپانیا همیشه نخستین جام فصل بوده و به نوعی بازی افتتاحیه فصل تلقی می شد.

وی ادامه داد: به نظر من نسخه قبلی بهتر بود اما حالا تغییر کرده است. باید بعد از برگزاری، آن را ارزیابی کنیم اما بی شک بازی ها با توجه به انتظارات زیادتری که ایجاد می کند، جذاب تر خواهد بود. اما از لحاظ ورزشی ارزش آن را درک نمی کنم زیرا از لحاظ فنی و ورزشی تنها یک قهرمان در لالیگا و کوپا دل ری وجود دارد.

والورده تاکید کرد: حضور چهار تیم برای من عجیب است. اگر حق انتخاب داشتم، نسخه قبلی را ترجیح می دادم اما تصمیم با فدراسیون فوتبال اسپانیا است. تیم برنده بازی امشب راهی فینال می شود. با این بازی همچون بازی لیگ نگاه می کنیم و کارمان را خوب انجام می دهیم و به این نوع برگزاری سوپرجام نیز عادت خواهیم کرد.

سرمربی آبی اناری ها در پایان گفت: حرف های زیادی در مورد این تورنمنت زده شه است اما همه می دانیم که برای پول اینجا هستیم و فوتبال به یک تجارت تبدیل شده و ماحصل تجارت باید درآمدزایی باشد.

باشگاه های بارسلونا و رئال هر کدام ۶ میلیون یورو بابت حضور در این تورنمنت به جیب می زنند و این رقم برای والنسیا و اتلتیکو ۳ میلیون یورو است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =