۴۱ اکیپ راهداری محورهای سقز را برف‌روبی می‌کنند

سنندج - ایرنا - رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سقز با بیان اینکه نیروهای راهداری در جاده‌های روستایی و محورهای اصلی مستقر هستند، گفت: ۴۱ اکیپ راهداری و پیمانکار روستایی عملیات برف‌روبی جاده‌های روستایی را بر عهده دارند.

بهزاد رشیدی عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با ورود سامانه بارشی از بعداز ظهر دیروز و بارش برف، اکیپ‌های رهداری شامل ۲۵ اکیپ پیمانکار روستایی، ۶ راهدارخانه و ۱۰ اکیپ راهداری محورهای ارتباطی سقز - بانه، سقز - مریوان، سقز - بوکان و سقز دیواندره را برفروبی می‌کنند.

وی با بیان اینکه نیروهای راهداری از ساعات اول بارش‌ها در محورهای ارتباطی مستقر هستند، افزود: نیروهای راهداری در ۲۴ ساعته گذشته بدون وقفه مشغول خدمات رسانی، برف روبی و رهاسازی وسایل نقلیه در محورهای ارتباطی اصلی و فرعی بودند و تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تصادف و هرگونه حادثه دیگری انجام دادند.

رشیدی تاکید کرد: هم اکنون تردد در همه محورهای سقز در جریان است و نمک پاشی و برف‌روبی سطح جاده‌های اصلی و روستایی انجام شده و تردد در این محورها بدون زنجیر چرخ هم امکان پذیر است ولی رانندگان جهت احتیاط بیشتر همراه داشتن زنجیر چرخ و وسایل ایمنی را در اولویت سفرهای خود قرار دهند.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سقز با اشاره به اینکه در حال برف‌روبی راه های روستایی خُرخُره، بوبکتان، گلتپه و قلعه کهنه و چندین روستایی دیگر هستیم، یادآور شد: جاده های روستایی و فرعی هم در حال بازگشایی است و اکیپ‌های پیمانکار راهداری در این مسیرها عملیات برف روبی را انجام می‌دهند و تا چند ساعت دیگر تردد در همه محورهای روستایی و فرعی نیز امکان پذیر خواهد شد.

وی یکی از دلایل اصلی مسدود شدن جاده ها را تردد تریلرهای کشنده در حین بارش برف و باران اعلام کرد و افزود: تردد این وسایل باعث اختلال و کندی در تردد دیگر وسایل نقلیه و در نتیجه ترافیک جاده می‌شوند.  

رشیدی اضافه کرد: در ۲۴ ساعته گذشته بیش از ۳۰۰ خودرو گرفتار در جاده‌های سقز توسط راهداران رهاسازی شد و نیروهای ما در ادامه بارش ها با کار جهادی بیشتر برای خدمات رسانی به مسافران و در راه ماندگان تلاش خواهند کرد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها