۱۹ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۹
کد خبرنگار: 1913
کد خبر: 83627641
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

حزب الله خواستار تسریع در تشکیل دولت لبنان شد
رهبر مسیحیان لبنان (وسط /سمت راست) و ابراهیم امین السید (وسط / سمت چپ)

بیروت - ایرنا - «ابراهیم امین السید» رییس شورای سیاسی حزب الله امروز (پنجشنبه) از همه ی رهبران طایفه های مذهبی و رییسان احزاب سیاسی لبنان خواست برای تشکیل دولت جدید در سریع ترین زمان ممکن، با نخست وزیر منتخب همکاری کنند.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، وی این درخواست را پس از دیدار با «بشاره پطرس الراعی» رهبر مسیحیان لبنان در شرق بیروت مطرح و تاکید کرد: با توجه به بحران داخلی و افزایش تنش ها در منطقه ی خاورمیانه بر همه ی فرقه ها و طایفه ای لبنان لازم است به «حسان دیاب» نخست وزیر منتخب کمک کنند کابینه ی خود را به مجلس معرفی کند.

کابینه ی جدید لبنان که گفته می شود ۱۸ وزیر فن سالار ( ۹ وزیر مسلمان و ۹ وزیر مسیحی) دارد قرار است هفته آینده تشکیل و برای گرفتن رای اعتماد به مجلس ملی  این کشور معرفی شود.

رییس شورای سیاسی حزب الله افزود: حزب الله به نوبه ی خود می کوشد با همه همکاری کند تا این دولت در همسنجی (مقایسه) با دولت های پیشین لبنان زودتر تشکیل شود.

امین السید خاطرنشان کرد: در گذشته شرایط به گونه ای بود که اجازه ی تاخیر در تشکیل دولت ممکن بود اما اکنون بخاطر تحولات منطقه ای و بحران های داخلی، زمان و شرایط برای تاخیر مناسب نیست.

دولت قبلی لبنان به ریاست «سعد حریری» دهم بهمن ماه ۹۷ با ۳۰ وزیر و پس از ۹ ماه انتظار و مسابقه طناب کشی میان احزاب و گروههای سیاسی شکل گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =