خراسان رضوی هفته گذشته میزبان سردار شهید قاسم سلیمانی بود

مشهد- ایرنا- خراسان رضوی و مشهد مقدس هفته گذشته در میزبانی متفاوتی از سایر هفته‌ها این بار میزبان شهیدان حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و چهار همرزم شهید دیگرشان بود.

ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه روز یکشنبه هفته گذشته با ورود هواپیمای حامل پیکرهای شهدای مقاومت به فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد، میزبانی مشهدالرضا (ع) از سردار شهید اسلام حاج قاسم سلیمانی آغاز شد و شور عزا در این دیار دوچندان گشت.
تمام طول مسیر فرودگاه تا حرم مطهر رضوی مملو از جمعیت میلیونی بود و حضور جمعیت در صحن‌های حرم مطهر امام رضا (ع) نیز بسیار چشمگیر بود به طوری که مسیر سه کیلومتری تعیین شده برای تشییع پیکرهای پاک سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و چهار همرزم شهیدشان به خاطر حضور میلیونی مردم متعهد به آرمانهای انقلاب اسلامی در  چهار ساعت پیموده شد.

پیکر مطهر این شهدا پس از ورود به حرم رضوی با حضور خادمان در روضه منوره طواف داده‌ شد و مراسم عزاداری با نوحه خوانی و مرثیه سرایی ادامه یافت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم روز یکشنبه ۱۵ دی ماه به نمایندگی از هیات دولت جمهوری اسلامی ایران در مراسم تشییع پیکر پاک سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی مهندس و چهار همرزم شهیدشان در مشهد حضور یافت.

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار خراسان رضوی، نماینده ولی فقیه در استان، تولیت آستان قدس رضوی، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، فرماندهان نظامی، مدیران ارشد استان و خانواده معزز شهدا نخستین استقبال‌کنندگان پیکر پاک شهدای جبهه مقاومت در مشهد بودند.

مشاور رییس نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها نیز روز شنبه هفته گذشته در همایش "سهم من از آسمان؛ ویژه جلب کمک‌های مردمی در بازسازی عتبات عالیات" در مشهد گفت: شهادت سردار دلها، قاسم سلیمانی همانند زندگی گهربار او پربرکت بود و همه نقشه‌های تفرقه‌افکنانه دشمن را نقش بر آب کرد و مایه اتحاد بیشتر ملت‌های مسلمان ایران و عراق شد.

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان افزود: با شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، خون ملت ایران و عراق در حد اعلا به هم آمیخته شد که از برکت آن اتحادی جاودانه حاصل می‌شود که از حیله‌های دشمنان گزندی نخواهد دید و قدرتی از این اتحاد پدید خواهد آمد که در منطقه بی نظیر است.

مدیرکل دفتر مطالعات راهبردی و اقتصاد حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور هم روز دوشنبه در نشستی با عنوان "ارائه الگوی راه ایمن با تمرکز بر مدیریت سرعت به منظور تحقق ایمنی پایدار در جاده‌های خراسان رضوی" در مشهد گفت: در صورت کاهش پنج تا ۱۰ درصدی میانگین سرعت در جاده‌ها احتمال آسیب‌های ناشی از تصادفات حدود ۴۰ درصد کاهش می‌یابد.

جواد هدایتی افزود: در همه تصادفات، سرعت یا عامل اصلی است یا عامل تشدید کننده که به صورت تصاعدی در شدت خسارات نقش دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =