کنگاور، رتبه برتر انجمن کتابخانه‌های استان کرمانشاه را کسب کرد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمانشاه، از کسب رتبه برتر انجمن کتابخانه های کنگاور در استان در سال جاری خبر داد و گفت: پیگیری‌های فرماندار و رییس انجمن کتابخانه های کنگاور بسیار راهگشا بوده است.

معصومه حسنی خوانسار روز پنجشنبه در پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی کنگاور که در سرسرای فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: اداره کتابخانه های شهرستان و فرماندار کنگاور باعث شد این شهرستان رتبه انجمن برتر را در استان کسب کند.
وی ادامه داد: تفاهم نامه های همکاری با ادارات و سازمانها در استان به منظور هدفمند کردن فعالیت ها انجام می شود و این تعاملات باید در شهرستان ها هم پیگیری شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در خصوص کتابخانه روستای فش کنگاور گفت: این ساختمان با ۳۰۰ متر زیربنا ساخته می شود که تاکنون حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امیدوارم در اوایل سال ۹۹ آماده افتتاح شود.
وی با توضیح اینکه براساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ باید شهر بدون کتابخانه نداشته باشیم بیان داشت: شهر گودین در کنگاور بدون کتابخانه است و درخواست دارم با پیگیری فرمانداری و اداره کتابخانه های شهرستان یا زمین و یا ساختمانی برای کتابخانه در مکانی مناسب تهیه شود تا در اسرع وقت تجهیز و راه اندازی شود.

کتابخوانی و مطالعه کلید توسعه تغییر فرهنگ است
فرماندار کنگاور نیز در این نشست ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار سرافراز اسلام سپهبد قاسم سلیمانی گفت: سردار قاسم سلیمانی سرباز واقعی راه ولایت بود، عظمت و اخلاص را خدا به او هدیه داده بود و راه او را ادامه خواهیم داد.

خیرالله خزایی افزود: شهادت بالاترین مقام برای انسان است و ما فقط با شهادت می توانیم قدردان او باشیم.
او اظهار داشت: کتابخوانی مهمترین مقوله فرهنگی است و مطالعه توسعه و تغییر فرهنگ ها را کلید می زند و تغییر در حوزه فرهنگ تغییر در تمامی امور است و این جز با مطالعه کردن و کتابخوانی میسر نمی شود.
فضل الله وزیری فرد، رییس اداره کتابخانه های عمومی کنگاور نیز با تشریح برنامه های فرهنگی کتابخانه های این شهرستان و اجرای بیش از ۷۰ برنامه فرهنگی، مناسبتی در ۹ ماه گذشته گفت: تعداد ۴۳ هزارو  ۴۹۴ جلد کتاب در چهار کتابخانه عمومی کنگاور موجود است که سه هزار و ۴۰۶ جلد آن کتاب کودک است و ۲ هزار و ۷۱۵ نفر عضو کتابخانه های عمومی این شهرستان هستند.
شهرستان کنگاور با ۸۱ هزار نفر جمعیت در ۹۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است. 

برچسب‌ها