رتبه آخر قزوین در پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان

قزوین - ایرنا - معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: آمار پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد قزوین در قالب بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۸، رتبه آخر کشور را به خود اختصاص داده است.

سید مرتضی دهقانی روز پنجشنبه در نشست کمیته فرعی اشتغال حمایتی استان قزوین افزود: متاسفانه به علت همکاری نکردن بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال، تنها ۲۰ درصد اعتبارات در استان پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۷۵ درصد اعتبارات بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۹۷ پرداخت شده بود، اظهار داشت: وضعیت پرداختی‌ها نشان می‌دهد که امسال ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته عقب‌تر هستیم.
دهقانی به استان‌های فارس، سیستان و بلوچستان و ایلام اشاره کرد و گفت: این استان‌ها هم اکنون ۱۰۰ درصد منابع اعتباری خودشان را پرداخت کرده‌اند و استان قزوین در رتبه آخر قرار گرفته است.
این مسؤول در ادامه سخنان خود میزان اعتبارات اشتغال را تشریح کرد و گفت: ۶۴۰ میلیارد ریال اعتبار در قانون بودجه به استان قزوین تخصیص داده شده و از این رقم با یک هزار و ۵۴۵ فقره پرونده سازی فقط ۱۲۰ میلیارد ریال پرداخت صورت گرفته است.
دهقانی مشکل اساسی در پرداخت نشدن اعتبارات را تضامین بانکی برای مددجویان کمیته امداد عنوان کرد و گفت: متاسفانه مددجویان ما در معرفی تضامین بانکی مشکل دارند و بانک‌ها نیز همکاری نمی‌کنند تا پرداخت تسهیلات به راحتی انجام شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: اگر تمام اعتبارات اشتغال به مددجویان پرداخت شود، ۲ هزار فرصت اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.
استان قزوین دارای ۳۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد است که از این میان ۹ هزار خانواده جز تبصره ماده ۱۴ (خانواده‌های کم درآمد) هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha