دبیرکل ناتو سفر به افغانستان را به تعویق انداخت 

تهران- ایرنا- سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان روز چهارشنبه اعلام کرد که دبیرکل ناتو سفر به کابل را به دلیل تحولات اخیر در خاورمیانه به تعویق انداخت.  

به گزارش صدای افغان، صدیق صدیقی در صفحه توییتر نوشت: "ینس استولتنبرگ" قرار بود امروز (چهارشنبه) به افغانستان سفر و با محمد اشرف غنی رییس جمهوری دیدار کند.  
صدیقی افزود: دبیر کل ناتو بر تعهد این سازمان برای حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تاکید کرده و گفته که ناتو تا زمان نیاز، در افغانستان خواهد ماند.  
این سفر درحالی به دلیل افزایش تنش‌ها میان امریکا و ایران به تعویق افتاده است که سپاه پاسداران ایران حملات موشکی بر دو پایگاه امریکا در عراق را صبح امروز سازماندهی و اجرا کرد.  
سپاه پاسداران ایران اعلام کرد که این حمله را برای «انتقام‌گیری» از شهادت قاسم سلیمانی اجرا کرده است.  
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با محکوم کردن اظهارات اخیر دبیرکل ناتو در توجیه ترور سردار شهید سلیمانی توسط آمریکا که بدون توجه به اصول و قواعد حقوق بین الملل بیان شده، تاکید کرد: عملکرد این نهاد نظامی که عضو موثر آن یک دولت تروریستی در مقیاس جهانی یعنی رژیم آمریکا است، طی سال‌های اخیر دستاوردی جز ویرانی، جنگ و ناامنی برای مردم منطقه و جهان در پی نداشته است.  
سخنگوی وزارت امور خارجه توجیه اقدام تروریستی و نابخردانه بزرگ‌ترین عضو ناتو در مقابل دیدگاه متعجب و نگران دنیا در ترور یک مقام عالیرتبه نظامی ایرانی و دعوت شده از سوی دولت قانونی عراق را به سخره گرفتن افکار عمومی جهانیان از سوی دبیرکل ناتو دانست.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =