سفیر جدید ایران با فرمانده ارتش پاکستان دیدار کرد

اسلام آباد - ایرنا - ارتش پاکستان روز چهارشنبه اعلام کرد که «سید محمد علی حسینی» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد با ژنرال «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش این کشور دیدار و طرفین درباره تحولات اخیر در منطقه گفت وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی ارتش پاکستان،ژنرال باجوا و سفیر ایران درخصوص اوضاع امنیتی منطقه و آنچه که در این بیانیه رویایی ایران و آمریکا عنوان شده، بحث و تبادل نظر کردند.

ارتش پاکستان افزود که  سفیر چین نیز امروز در جلسه ای جداگانه با فرمانده ارتش پاکستان دیدار و طرفین درخصوص تحولات منطقه ای رایزنی کردند.

به دنبال حوادث بعد از ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس و تعدادی از همرزمان وی در حمله تروریستی آمریکا در خاک عراق و پاسخ انتقام جویانه جمهوری اسلامی ایران به عملیات تروریستی آمریکا، نخست وزیر و فرمانده ارتش پاکستان از آمادگی این کشور برای کمک به تنش زدایی در منطقه خبر دادند.

نخست وزیر پاکستان ساعاتی پیش در یک پیام توییتری اعلام کرد که وی از ژنرال باجوا فرمانده ارتش این کشور خواسته است تا با فرمانده های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، عربستان و آمریکا ارتباط برقرار کرده و پیام صریح اسلام آباد مبنی بر آمادگی برای کمک به صلح منطقه ای و ملحق نشدن به درگیری ها را ابلاغ کند.

«عمران خان» با ابراز نگرانی عمیق نسبت به اوضاع کنونی در خاورمیانه و خلیج فارس گفت: جنگ به نفع هیچ کس نیست و باید اقدامات فوری برای تنش زدایی در منطقه به کار گرفته شود. 

نخست وزیر پاکستان همچنین با هدف پیشبرد تلاش های این کشور برای کمک به تنش زدایی در منطقه از وزیر خارجه خود خواست تا به ایران سفر کند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha