فرمانده ارتش پاکستان با وزیر دفاع آمریکا درباره تحولات منطقه گفت وگو کرد

اسلام آباد - ایرنا - فرمانده ارتش پاکستان پس از اقدام مقابله جویانه ایران در برابر عملیات تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی، عصر روز چهارشنبه در تماس تلفنی وزیر دفاع آمریکا با وی درباره اوضاع امنیتی خاورمیانه گفت وگو کرد.

روابط عمومی مقر فرماندهی ارتش پاکستان اعلام کرد که  ژنرال «قمر جاوید باجوا» در تماس تلفنی «مارک اسپر» بر خواسته پاکستان برای تنش زدایی در منطقه و حمایت از هرگونه ابتکار در مسیر استقرار صلح تاکید کرد.

ژنرال باجوا افزود: همگی ما تلاش های زیادی برای برقراری صلح در منطقه و مبارزه با تروریسم انجام داده ایم بنابراین از همه طرف ها دعوت می کنیم تا با اجتناب از تنش، در مسیر همکاری دیپلماتیک گام بردارند.

فرمانده ارتش پاکستان تاکید کرد که این کشور به نقش سازنده خود برای موفقیت فرآیند صلح در افغانستان ادامه خواهد داد و باید تلاش کرد به جای درگیری های جدید، منطقه به سمت حل منازعات کند.

در بیانیه روابط عمومی ارتش پاکستان به نقل از سخنان مارک اسپر آمده است که وی مدعی شد: آمریکا به دنبال درگیری نیست اما در صوت لزوم آماده پاسخ خواهد بود.

نخست وزیر پاکستان ساعاتی پیش در یک پیام توییتری اعلام کرد که وی از ژنرال «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش این کشور خواسته است تا با فرمانده های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، عربستان و آمریکا ارتباط برقرار کرده و پیام صریح اسلام آباد مبنی بر آمادگی برای کمک به صلح منطقه ای و ملحق نشدن به درگیری ها را ابلاغ کند.

نخست وزیر پاکستان امروز با ابراز نگرانی عمیق نسبت به اوضاع کنونی در خاورمیانه و خلیج فارس گفت: جنگ به نفع هیچ کس نیست و باید اقدامات فوری برای تنش زدایی در منطقه به کار گرفته شود.

پیشتر وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه رسمی، اظهارات «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه این کشور در واکنش به اقدام مقابله جویانه جمهوری اسلامی ایران در برابر عملیات جنایتکارانه ارتش تروریست آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی و جمعی از همرزمان ایشان، را منعکس کرد.

قریشی اظهارات وزیر امور خارجه ایران پس از اقدام تلافی جویانه سپاه پاسداران در برابر عملیات تروریستی آمریکا را اطمینان بخش توصیف کرد و همزمان از واشنگتن خواست، رفتار محتاطانه از خود نشان دهد.

عملیات موشکی صبح روز چهارشنبه که مستقیما "نیروی مهاجم" را در سرزمینی که یکی از فرماندهان عالی ایران را به شهادت رسانده، مورد هدف قرار داده است، "اقدامی مقابله جویانه" و در "پاسخ به عملیات جنایتکارانه ارتش امریکا "بوده است.

«محمدجواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز اعلام کرد: ایران پایگاهی را هدف قرار داد که حمله بزدلانه علیه شهروندان و مقام‌های ارشد ایرانی از آنجا صورت گرفت اما «ما به دنبال افزایش تنش و یا جنگ نیستیم.»

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha