پیشنهاد کمیسیون عمران برای تسهیل فرایند واگذاری نفت به پیمانکاران

تهران - ایرنا - رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد کمیسیون متبوع خود برای تسهیل پرداخت طلب پیمانکاران از طرق فروش نفت دولت خبر داد

«محمدرضا رضایی کوچی» روز جمعه با اشاره به روند بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی به ایرنا گفت: باید در نظام بودجه‌ریزی کشور حوزه عمرانی را به سمت حضور بیشتر بخش خصوصی حرکت دهیم.  

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از ارائه پیشنهادات اصلاح بودجه به کمیسیون تلفیق  خبر داد و افزود: در این زمینه  علاوه بر پیشنهاد واگذاری اموال دولتی به بخش خصوصی، پیشنهادی وجود دارد مبنی بر اینکه نفت روان در اختیار پیمانکاران قرار گیرد.

وی اظهارداشت:بر اساس این پیشنهاد و با توجه به محدودیت فروش نفت، پیشنهاد شده است  نفت را به صورت روان در اختیار پیمانکاران یا سایر طلبکارانی که می‌توانند خودشان نفت را بفروشند، به عنوان دیون یا هزینه اجرای پروژه پرداخت شود.

رضایی در خصوص واگذاری اموال دولتی به بخش خصوصی گفت: این پیشنهاد در قانون بودجه سال جاری هم وجود داشت اما در عمل کارآمدی نداشت. به طوری که هیچ واگذاری از این روش‌ها نداشته‌ایم.

رییس کمیسیون عمران با توصیف پیچیدگی‌های فراوانی و موانعی که قانون موجود بر سر راه پیمانکاران برای خرید اموال دولتی یا فروش نفت می‌گذارد، گفت: در کمیسیون عمران پیشنهادی را آماده کرده‌ایم و به کمیسیون تلفیق نیز تقدیم کرده‌ایم تا این موضوع تسهیل شود و پیمانکاران بتوانند با راحتی بیشتری از این طریق دیون خود را دریافت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بهیار کاظمی IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
    0 0
    سلام. دادن اسناد خزانه اسلامی به پیمانکاران به جای مطالبات و یا دیون پروسه و تشریفات اداری و بانکی زیادی را طول می کشه به طوری که گاها هر دوره پرداخت از این طریق بیشتر از مدت زمان اجرای پروژه می شود و نا امیدی و یاس را در پیمانکار بوجود آورده لطفا به فکری برای تشریفات زمانی بکنید

سرخط اخبار سیاست