رییس مجلس لبنان: ترور سردار سلیمانی عبور از خط قرمز بود

بیروت - ایرنا - «نبیه بری» رییس مجلس لبنان شامگاه چهارشنبه گفت: جنایت آمریکا در ترور «قاسم سلیمانی» فرمانده (شهید) نیروی قدس سپاه پاسداران و «ابومهدی المهندس» جانشین فرمانده نیروهای مردمی عراق (الحشد الشعبی) عبور از خط قرمز بود.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، وی در جمع نمایندگان عضو «فراکسیون پیشرفت و آزادی» در مجلس لبنان در بیروت، افزود: ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس به وسیله ی پهپاد آمریکایی، میزان تنش و درگیری را در منطقه ی حساس خاورمیانه افزایش داده است.

این دو بامداد جمعه گذشته در بغداد و به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا ترور و به شهادت رسیدند.

رییس مجلس لبنان بر لزوم تسریع در تشکیل دولت جدید این کشور تاکید کرد و گفت: اکنون زمان نادیده گرفتن مسوولیت ملی و بی توجهی به امر مهم تشکیل دولت نیست. همه ی رهبران و مقام های حزبی وسیاسی کمک کنند تا دولت فراگیر و مورد تایید مردم به ریاست «حسان دیاب» به مجلس معرفی شود.

رهبر جنبش شیعی امل خاطرنشان کرد که تا زمان رسمیت یافتن دولت جدید، دولت موقت و پیشبرد امور به ریاست «سعد حریری» باید وظایف خود را به طور کامل انجام دهد و از زیر بار مسوولیت شانه خالی نکند.

دیاب از شخصیت های اهل سنت، استاد دانشگاه آمریکایی بیروت و وزیر پیشین تربیت و آموزش عالی لبنان پایان ماه گذشته با کسب ۶۹ رای، بیشترین آرای نمایندگان مجلس ملی این کشور را به دست آورد و به عنوان «نامزد پست نخست وزیری» مامور تشکیل کابینه، شد.

کابینه ی او که ۱۸ وزیر ( ۹ وزیر مسلمان و ۹ وزیر مسیحی) دارد قرار است بزودی به مجلس معرفی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha