کارگروه کنسولی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور برگزار شد

تهران- ایرنا- کارگروه کنسولی شورای عالی در محل وزارت امور خارجه و به ریاست معاون امور مجلس و ایرانیان آن وزارت برگزار شد.

در تداوم برگزاری نشست‌های تخصصی کارگروه‌های شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، روز گذشته (سه‌شنبه) کارگروه کنسولی شورای عالی در محل وزارت امور خارجه و به ریاست حسین جابری انصاری معاون امور مجلس و ایرانیان آن وزارت برگزار شد.

معاون امور مجلس و ایرانیان وزارت خارجه در ابتدای این جلسه که با شرکت مسئولان و نمایندگان مرتبط با امور ایرانیان مقیم خارج از کشور اعضای کار گروه کنسولی و با حضور مدیران کل کنسولی و ایرانیان وزارت خارجه برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یاران همراهش، نگاه فرصت محور به ایرانیان مقیم خارج را از فلسفه‌های تشکیل شورای عالی قلمداد کرد.

جابری انصاری با تشریح پیشینه تشکیل شورای عالی، وظایف و اقدامات انجام گرفته اظهار داشت: خدمت‌رسانی مطلوب به هموطنان مقیم خارج پیش نیاز و از ملزومات بهره‌برداری از ظرفیت عظیم آنها است و همه جهت‌گیری‌ها لازم است با همین رویکرد پیگیری شود.

وی بازنگری در آیین‌نامه شورا برای عضویت نهادهای تاثیرگذار و مرتبط در کارگروه کنسولی و سایر کارگروه‌ها، نگاه مساله‌شناسانه به موضوع ایرانیان با هدف حل مشکلات موجود، ابلاغ قوانین و دستورالعمل‌های مرتبط با ایرانیان مقیم خارج به وزارتخانه‌ها و نهادهای شورای عالی را از اهم موضوعاتی برشمرد که دبیرخانه شورای عالی موظف به پیگیری آن است.

شرکت کنندگان در این نشست با طرح پیشنهاداتی نظیر ایجاد سامانه یکپارچه خدمات الکترونیک از طریق اتصال سامانه‌های دستگاه‌های مختلف مرتبط با امور ایرانیان مقیم خارج به یکدیگر برای خدمت‌رسانی مطلوب‌تر، اصلاح فرایندهای انجام امور، برگزاری نشست‌های دوره‌ای کارگروه (حداقل ۶ ماه یکبار) بر استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت ایرانیان مقیم خارج به‌خصوص در شرایط تحریمی کنونی تاکید کردند.

در این نشست نمایندگان قوه قضاییه، وزارت کشور، وزارت اطلاعات، نیروهای انتظامی (سازمان وظیفه عمومی)، سازمان ثبت احوال کشور و کارشناسان و روسای ادارات ذیربط وزارت خارجه حضور داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =