پیش‌بینی ۵۰ تا ۱۰۰ میلی‌متری ریزش باران در سیستان و بلوچستان

زاهدان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با ورود موج جدید بارشی از روز جمعه میزان بارندگی‌های آن بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلی‌متر و گاهی بیشتر پیش‌بینی می‌شود.

محسن حیدری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به صدور اخطاریه جوی شماره ۲۰ این اداره‌کل، اظهار داشت: از جمعه شب تا یکشنبه صبح رگبار فوق سنگین در سیستان و بلوچستان انتظار می‌رود که بارش‌ها بین ۵۰ تا ۹۰ میلی‌متر و در برخی نقاط بیش‌از ۱۰۰ میلی‌متر برآورد می‌شود.
وی با بیان اینکه تمرکز بارش‌ها در مناطق مرکزی، جنوب و سواحل سیستان و بلوچستان است، افزود: رگبار فوق سنگین باران، رعد و برق همراه با وزش باد شدید و احتمال بارش تگرگ از مهمترین پیامدهای این سامانه بارشی است.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با تاکید بر طغیان رودخانه‌های محلی در نیمه جنوبی استان، اظهار داشت: آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، بالاآمدن سطح آب سدها، برخورد صاعقه، مه گرفتگی، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها در مناطق کوهستانی خاش و بزمان به جهت بارش برف از عمده پیامدهای سامانه بارشی جدید در اکثر نقاط استان است.
حیدری توصیه کرد: در زمان فعالیت سامانه بارشی از اطراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری و از سفرهای غیرضروری پرهیز شود.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت در تردد جاده‌ای با احتیاط کامل رفتار شود و از صعود به ارتفاعات سیستان و بلوچستان به دلیل بارش برف و وزش باد شدید خودداری شود.
عضو ستاد مدیریت بحران هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: روز یکشنبه کاهش محسوس دما در مناطق مرکزی استان پیش‌بینی می‌شود که بارش برف طی این روز در ارتفاعات نواحی مرکزی استان دور از انتظار نیست.
وی به تشریح  وضعیت جوی سواحل جنوب سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: دریای عمان در این مدت مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.
حیدری افزود: امروز در جنوب شرق و روز پنجشنبه در نوار غربی سیستان و بلوچستان وزش باد به نسبت شدید در برخی ساعات همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =