خانواده‌ جانباختگان سقوط هواپیما اوکراینی به پزشکی قانونی استان خود مراجعه کنند

تهران - ایرنا - ​سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: خانواده‌های جانباختگان سقوط هواپیما اوکراینی برای اخذ نمونه «دی ان ای» (DNA) برای تعیین هویت پیکرهای عزیزان خود به ادارات کل پزشکی قانونی استان محل سکونت خود مراجعه کنند.

به گزارش روز چهارشنبه سازمان پزشکی قانونی، به دنبال سقوط هواپیمای مسافربری بویینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین، تیمی از همکاران کارشناس پزشکی قانونی به محل سقوط اعزام شدند و تیم های تشخیص هویت استان تهران نیز به حالت آماده باش درآمدند.

بر اساس این گزارش، با توجه به شرایط پیکرها و نیاز بخش عمده ای از اجساد به انجام آزمایش های تشخیص ژنتیک، تمهیدات لازم پیش بینی شده و امید است با تلاش شبانه روزی همکاران در اولین فرصت ممکن، هویت این عزیزان‌مشخص شود.

سازمان پزشکی قانونی کشور ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با بازماندگان درگذشتگان این حادثه، از بستگان درجه یک آنها درخواست می کند تا با اوراق هویتی خود و درگذشته شان برای انجام آزمایشات «دی ان ای» به ادارات کل پزشکی قانونی استان محل سکونت خود مراجعه کنند و از مراجعه به تهران اجتناب کنند.

خانواده های ساکن تهران نیز می توانند با اوراق هویتی به مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی استان تهران واقع در منطقه کهریزک مراجعه کنند تا اقدامات لازم در این خصوص صورت پذیرد.

* الویت آزمایش DNA با پدر و مادر است 
در ادامه گزارش پزشکی قانونی آمده است: مراجعه بستگان به اداره کل پزشکی قانونی استان با پدر و مادر ( هردو) و در درجه بعدی با پدربزرگ و مادربزرگ (هردو یا هریک که در قید حیات هستند) است. در صورت فوت شدن همه این افراد یا عدم دسترسی به آنان، حضور فرزندان به همراه همسر متوفی و در نهایت در صورت عدم دسترسی به همه این افراد، مراجعه سایر بستگان مانند برادر، خواهر و عمو لازم است.
برای نمونه برداری، امکان مراجعه به مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران تا ساعت 24 امشب (چهارشنبه 18 دی) وجود دارد. این مرکز از ساعت 8:30 صبح فردا نیز پذیرای بستگان جانباختگان این حادثه برای اخذ نمونه خواهد بود.

هواپیمای اوکراینی که صبح امروز(چهارشنبه) تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک می‌کرد حوالی شهر جدید پرند در استان تهران به دلیل حادثه آتش سوزی در قسمت موتور دچار نقص فنی شد.

بوئینگ ٧٣٧ هواپیمایی اوکراین ۱۷۹ مسافر و ۹ خدمه پروازی داشت و بزودی فهرست مسافران ایرانی و خارجی حادثه سقوط هواپیمایی بوئینگ اوکراینی که از چند ملیت هستند، اعلام می شود.

به گفته رئیس سازمان اورژانس کشور در این حادثه ۱۴۷ مسافر ایرانی و ۳۲ مسافر خارجی جان باختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =