۳۵ فیلم جشنواره عمار در مشهد روی پرده سینما رفت

مشهد- ایرنا- ۳۵ فیلم "دهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار" در قالبهای داستانی کوتاه، نیمه‌بلند، ویدیویی و سینمایی، مستند، پویانمایی و نماهنگ برای مدت یک هفته روی پرده پردیس سینمایی هویزه در مشهد قرار گرفت.

دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار در خراسان رضوی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: اکران آثار سینمایی این جشنواره کشوری از امروز ۱۶ دی تا بیست و سومین روز همین ماه ادامه دارد. 

سید سجاد جلینی افزود: آثار این دوره از جشنواره مردمی فیلم عمار در مشهد علاوه بر پردیس سینمایی هویزه، در پایگاههای مقاومت بسیج و مساجد سطح این کلانشهر نیز به نمایش گذاشته می‌شوند. 

وی "مدافعان حرم، دفاع مقدس، اقتصاد مقاومتی، گفتمان انقلاب اسلامی و امید به آینده" را موضوع محوری آثار به نمایش درآمده دهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار برشمرد. 

بخشهای دهمین دوره این رویداد سینمایی "رقابت اصلی جشنواره، جشنواره علوم انسانی عمار، فیلم ما و فراخوانهای مردمی" اعلام شده است. در همین چارچوب "رویای ایرانی، پایش، پالایش اجتماعی، حافظه ملی، همت مومنانه، ملت قهرمان، مقاومت جهانی و فتنه ۸۸" موضوعهای بخش رقابت اصلی جشنواره در قالبهای داستانی، مستند، پویانمایی، نماهنگ، برنامه تلویزیونی، فیلمنامه و لوح‌نگار هستند. 

"علوم انسانی عمار" نیز به عنوان بخش جانبی این جشنواره امسال برای نخستین بار به منظور پشتیبانی تئوریک از فعالیتهای جبهه انقلاب در عرصه فرهنگ، هنر و رسانه راه‌اندازی شده است.

بخش "فیلم ما" دهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار نیز که به منظور ایجاد نهضت تولید محتوای مردمی طراحی شده این امکان را برای عموم مردم فراهم نموده تا با هر نوع دوربین تصویربرداری یا تلفن همراه از سوژه‌های محیط زندگی خود فیلم بسازند و در رقابت شرکت کنند. 

بخش فراخوانهای مردمی این جشنواره هم فرصتی برای عموم مردم، تشکلهای مردمی و موسسات فرهنگی، اجتماعی، علمی و اقتصادی است تا موضوعات و دغدغههای مدنظر خود را به فیلمسازان پیشنهاد داده و با تعیین جوایز مادی و معنوی آنان را به تولید اثر در آن موضوعات ترغیب کنند. 

"جشنواره مردمی فیلم عمار" که یکی از اهداف آن فراهم شدن بستر کار فرهنگی با رویکرد همسو با مبانی انقلاب اسلامی اعلام شده، سال ۱۳۸۹ همزمان با نخستین سالگرد حماسه نهم دی‌ ماه شکل گرفت و تاکنون بطور مستمر دی ماه هر سال در سطح کشور برپا شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha