۱۸ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۶
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83626244
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

چین و روسیه بر حل سیاسی مساله هسته ای ایران تاکید کردند

پکن- ایرنا- معاونان وزرای خارجه چین و روسیه در گفت و گوی تلفنی امروز خود بر حل سیاسی و دیپلماتیک مساله هسته ای ایران تاکید کردند.

به گزارش ایرنا از وزارت امور خارجه چین، «مائو جائو شی» معاون وزیر خارجه چین با همتای روس خود درباره مساله هسته ای ایران تلفنی گفت و گو کرد.

دو طرف در این گفت و گو تاکید کردند در وضعیت کنونی، حفظ و اجرای برجام بسیار مهم است، دو طرف همچنین از سایر طرف های برجام خواستند ضمن حفظ خویشتنداری، در چارچوب کمیته مشترک برجام، اختلافات موجود را حل کنند.

معاونان وزرای خارجه چین و روسیه اعلام کردند به ادامه همکاری های راهبردی نزدیک خود ادامه داده و به حل سیاسی و دیپلماتیک مساله هسته ای ایران کمک می کنند.

جمهوری اسلامی ایران شامگاه یکشنبه ۱۵ دی‌ماه گام پنجم کاهش تعهدات هسته‌ای برجام را به طور رسمی برداشت و تعهدات باقی مانده‌اش در چارچوب برجام از جمله درباره تعداد سانتریفیوژها را کنار گذاشت.

موضع ایران در تمام دوره زمانی پس از خروج ایالات متحده از برجام این بوده است که در صورت بهره‌مندی ایران از منافع برجام تعهدات هم اجرایی خواهند شد و همواره امکان بازگشت به سطوح پیشین تعهدات برجامی وجود دارد به شرط آنکه تعهدات طرفین دیگر نیز اجرایی شود اما شرکای برجام در عمل و پس از خروج آمریکا هیچ مهارت و اراده‌ای آشکاری برای حل این موضوع ارائه نداده‌اند.

با این حال مقامات ایرانی حساب چین و روسیه را از سایر طرف های برجام جدا کرده و گفته اند با این دو کشور در هماهنگی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha