دستگیری حفاران غیرمجاز در نهاوند

همدان- ایرنا- فرمانده انتظامی نهاوند از دستگیری ۱۲ حفار غیرمجاز توسط ماموران انتظامی بخش خزل و پلیس آگاهی این شهرستان خبر داد.

سرهنگ شا احمد ساکی روز چهارشنبه در تشریح این خبر افزود: برابر اخبار واصله مبنی بر حفاری غیر مجاز توسط افرادی در یکی از روستاهای بخش خزل برای جستجوی آثار باستانی، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: پس از اطمینان از صحت موضوع، ماموران پلیس آگاهی و بخش انتظامی خزل با هماهنگی مقام قضائی به محل مراجعه و متهمان را که در حال حفاری بودند دستگیر کردند.

وی گفت: متهمان با وسایل همراه شامل چهار دستگاه خودرو، یک دستگاه موتور برق، یک دستگاه پیکور، بیل، کلنگ، دیلم، سطل، طناب و کابل برق به یگان انتظامی منتقل و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

کشف کالای قاچاق در اسدآباد

فرمانده انتظامی اسدآباد بیان کرد: ماموران انتظامی پاسگاه چهاردولی روز گذشته ضمن گشت زنی در جاده های مواصلاتی حوزه استحفاظی به کنترل خودروهای عبوری پرداختند.

سرهنگ افشین یاری افزود: ماموران در جریان اجرای این طرح در جاده اسدآباد به شهرستان قروه، به یک دستگاه خودرو سواری پژو پارس مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی ادامه داد : ماموران در بازرسی از این خودرو، ۹ دستگاه پلوپز و ۸۴۰  بسته شش تایی چنگال و کارد میوه خوری خارجی کشف کردند.

فرمانده انتظامی اسدآباد اضافه کرد: راننده پیش از حضور ماموران متواری شده و ماموران اقدام به توقیف خودرو و انتقال آن به پارکینگ کردند.

کشف بیش از ۲ هزار قطعه مرغ قاچاق در فامنین

فرمانده انتظامی فامنین گفت: ماموران انتظامی این شهرستان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق، با پایش محورهای مواصلاتی و اجرای ایست و بازرسی مقطعی، موفق به کشف ۲ هزار و ۲۷۴ قطعه مرغ قاچاق و فاقد مجوز شدند.

سرهنگ علی حسن حیدری با اشاره به این که کارشناسان ارزش مرغ های کشف شده را بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال ارزیابی کرده اند، یادآور شد: یک متهم در این خصوص دستگیر و یک دستگاه کامیون نیز توقیف شده است.

کشف ۱۰ تن چوب قاچاق در فامنین

فرمانده انتظامی فامنین گفت: ماموران انتظامی این شهرستان هنگام کنترل مسیرهای ارتباطی به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را متوقف کردند که در بازرسی از این کامیون، ۱۰ تن چوب قاچاق و بدون مجوز کشف و یک متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ حیدری با بیان اینکه بر اساس نظر کارشناسان، ارزش محموله کشف شده بیش از ۳۰۰ میلیون ریال برآورد شده، گفت: پلیس قاطعانه با فعالان در قاچاق کالا برخورد می کند.

کشف ۷۳ راس گوسفند قاچاق در فامنین

فرمانده انتظامی فامنین اظهار داشت: ماموران انتظامی این شهرستان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق، با پایش جاده های ارتباطی و اجرای ایست و بازرسی مقطعی، موفق به کشف  ۷۳ راس گوسفند بدون مجوز بهداشتی و قاچاق شدند.

سرهنگ حیدری افزود: احشام مکشوفه به اداره دامپزشکی منتقل و متهم نیز به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

کشف ۲۶ تن ذرت قاچاق در رزن

فرمانده انتظامی رزن گفت: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی شهرستان مستقر در ایست و بازرسی محور رزن به آوج، به یک دستگاه کامیون باری که از یکی از استان های جنوبی به سمت قزوین در حال حرکت بود مشکوک و آن را متوقف کردند.

 سرهنگ علی زنگنه افزود: ماموران در بازرسی از این خودرو، ۲۶ تن ذرت دامی قاچاق و بدون مجوز کشف کردند و یک متهم در این خصوص با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha