حمله موشکی به پایگاه نظامی آمریکا زمینه خروج آن‌ها را از منطقه فراهم می‌کند

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجه مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات محکم و پیچیده هوافضا و حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه نظامی آمریکا در عراق، زمینه خروج آن‌ها را از منطقه فراهم می‌کند.

سید حسین نقوی حسینی روز چهارشنبه در گفت‌و گوی اختصاصی با ایرنا اظهار کرد: ضمن تبریک به ملت ایران و تمامی عاشقان حاج قاسم سلیمانی به خاطر این عملیات محکم و پیچیده هوافضای سپاه، این حمله به پایگاهی صورت گرفت که طراحی ترور حاج قاسم سلیمانی و پرواز پهبادها و بالگرها از آن‌جا انجام شده بود و نشان داد که تمامی ادعاهای این روزهای آمریکا و ترامپ بیهوده بوده است.
وی تصریح کرد: ترامپ مدعی شده بود که تمامی پایگاه‌های ایران را تحت کنترل و نظارت دقیق دارند و هر اقدامی که در این پایگاه‌ها صورت گیرد، در همان نقطه آن را خنثی می‌کنند ولی اصابت ۱۵ موشک بدون آن که متوجه شوند از چه نقطه‌ای شلیک شده،این ادعا را رد کرد.
نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی افزود: ترامپ ادعا کرده بود که تمامی پایگاه‌های آمریکا در منطقه به گنبدهای دفاعی مجهزند و هیچ پرنده‌ای نمی‌تواند به این مناطق نفوذ کند ولی اصابت موفق هر ۱۵ موشک به صورت مستقیم بدون رهگیری و یا خنثی کردن آن ثابت کرد آمریکا بسیار ضعیف‌تر و آسیب‌پذیرتر از آن چیزی است ادعا می‌کند.
وی تأکید کرد: موفقیت بزرگ حمله سپاه این پیام را به آمریکا مخابره کرد که اگر کوچکترین حرکتی علیه ملت ایران انجام دهد، با پاسخی سخت‌تر از سوی نظام مقدس جمهوری اسلامی مواجه می‌شود.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشورهای دوست آمریکا که پایگاه‎های نظام خود را در اختیار این کشور قرار داده‌اند نیز باید بدانند که اگر آمریکا از خاک این کشورهای برای حمله به ایران استفاده کنند، این کشورها نیز مورد هدف قرار می‌گیرند.
نقوی گفت: آسیب‌پذیری آمریکا و موفقیت اصابت ۱۵ موشک ایران به پایگاه نظامی آنان در عراق هیچ نقطه‌ امنی را در خاور میانه و پایگاه ها برای آنان برجای نمی‎‌گذارد و باید در بیم و وحشت به سر برده و فرار از منطقه را به ماندن در منطقه ترجیح دهند.
به گزارش ایرنا، روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه از شلیک دهها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد.
براساس اطلاعیه روابط عمومی سپاه انقلاب اسلامی دهها موشک زمین به زمین  به این پایگاه آمریکایی اصابت کرده است. انفجارها در پایگاه عین الأسد مهیب گزارش شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =