زنان والیبال ایران شانس رسیدن به المپیک را از دست دادند

تهران- ایرنا- تیم ملی والیبال زنان ایران با شکست در دومین بازی خود در رقابت‌های انتخابی المپیک، شانس حضور در مرحله بعدی مسابقات را از دست داد.

تیم ملی والیبال زنان ایران از ساعت ۱۲ امروز در دومین بازی خود در دور گروهی رقابت‌های انتخابی المپیک، به مصاف کره جنوبی رفت و با نتیجه سه بر صفر شکست خورد. سه ست این بازی با امتیازات ۲۵ بر ۱۵،‌ ۲۵ بر ۹ و ۲۵ بر ۱۹ به سود کره جنوبی رقم خورد.

میترا شعبانیان سرمربی تیم ملی ایران در این بازی تیم خود را با ترکیب الهه پورصالح، مونا آشفته، مینا روستا، نگین شیرتری، هانیه محتشم‌پور، فاطمه امینی و هاله متقیان روانه میدان کرد.

پورصالح با کسب ۱۰ امتیاز از حمله، ۲ امتیاز از دفاع، ۱ امتیاز از سرویس و در کل ۱۳ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن ایران مقابل کره جنوبی بود.

آمار بازی ایران و کره جنوبی
ایران کره جنوبی
۲۴ حمله ۴۰
۵ دفاع ۱
۴ سرویس ۱۶
۱۱ اشتباه حریف ۲۱
۴۳ امتیاز ۷۵

مسابقات والیبال انتخابی المپیک در قاره آسیا، از ۱۷ تا ۲۲ دی برگزار می‌شود.«جیانگمن» چین در بخش مردان و «ناخون راتچاسیما» تایلند در بخش زنان میزبان این مسابقات هستند و والیبال ایران در هر ۲ بخش به میدان می‌رود. تیم برتر هر بخش، سهمیه آسیا در المپیک را از آن خود می‌کند.

تیم ملی والیبال مردان ایران در مرحله گروهی با چین، قزاقستان و چین تایپه رقابت می‌کند. در دیگر گروه مسابقات نیز استرالیا، هند، کره جنوبی و قطر به مصاف هم می‌روند. تیم ملی زنان ایران نیز در گروه دوم با اندونزی، قزاقستان و کره جنوبی مسابقه می‌دهد. در گروه اول مسابقات هم استرالیا، چین تایپه و تایلند به میدان خواهند رفت.

برنامه و نتایج مسابقات تیم ملی مردان ایران

سه‌شنبه ۱۷ دی ساعت ۱۱:۳۰، ایران ۳ - چین تایپه صفر

چهارشنبه ۱۸ دی ساعت ۱۱:۳۰،‌ ایران ۳ - قزاقستان صفر

پنج‌شنبه ۱۹ دی ساعت ۱۵:۳۰،‌ایران - چین

روز جمعه تیم‌ها استراحت دارند. شنبه ۲۱ دی مرحله نیمه‌نهایی و یکشنبه ۲۲ دی نیز مسابقه نهایی برگزار می‌شود تا قهرمان و نماینده آسیا در المپیک مشخص شود. دیدار نهایی ساعت ۱۵:۳۰ یکشنبه برگزار خواهد شد.

برنامه و نتایج مسابقات تیم ملی زنان ایران

سه‌شنبه ۱۷ دی ساعت ۹:۳۰،‌ ایران صفر - قزاقستان ۳

چهارشنبه ۱۸ دی ساعت ۱۲،‌ ایران صفر - کره جنوبی ۳

پنج‌شنبه ۱۹ دی ساعت ۹:۳۰، ایران - اندونزی

تیم‌ها در روز جمعه استراحت می‌کنند و شنبه و یکشنبه، مراحل نیمه‌نهایی و نهایی برگزار می‌شود. مسابقه نهایی ساعت ۱۴:۳۰ یکشنبه برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =