یک میلیارد ریال کالای قاچاق در سمنان کشف شد

سمنان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی این استان یک میلیارد ریال کالای قاچاق را از یک دستگاه کامیونت در محور دامغان- سمنان کشف کردند.

سردار عبدالله حسنی روز چهارشنبه به خبرنگاران در سمنان ابراز داشت: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان در راستای مقابله با قاچاق کالا و اقدامات غیرقانونی سودجویان برنامه ها و فعالیت‌های گوناگونی را طراحی و اجرا می‌کنند.

وی کنترل تردد در محورهای مواصلاتی را یکی از این اقدامات خواند.

حسنی با بیان اینکه ماموران پلیس آگاهی در یکی از ایست و بازرسی‌های خود در محور سمنان- دامغان یک دستگاه کامیونت را برای بررسی بیشتر متوقف کردند، اظهار داشت: در بازدید صورت گرفته ۲۰ دستگاه بخارشوی، ۸۸ دستگاه اتو، ۴۲ دستگاه چای‌ساز، ۳۲ دستگاه مخلوط‌کن، ۳۹ دستگاه آبمیوه‌گیری ۴ کاره، ۶۰ سرویس چاقوی ۹ کاره، ۲۰ سرویس قاشق چنگال خارجی قاچاق از این خودرو کشف شد.

این مقام مسوول انتظامی با بیان اینکه محموله از تهران به مقصد یکی از شهرستان‌های خراسان‌رضوی بارگیری شده بود، از دستگیری یک نفر و معرفی متهم به مرجع قضایی خبر داد.

فرمانده انتظامی استان سمنان تصریح کرد: ارزش ریالی لوازم قاچاق کشف شده برابر نظر کارشناسان بالغ بر یک میلیارد ریال است.

سال ۹۷ به منظور تحقق منویات رهبری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز با کمک نیروی انتظامی، کالای قاچاق به ارزش ۵۴۹ میلیارد ریال در استان سمنان کشف شد و این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ حدود ۲۶۲ درصد افزایش داشت.

۷۳۸ قاچاقچی کالا از ابتدای امسال تا پایان آذرماه در این استان دستگیر شدند.

اخبار مرتبط