دانشگاه‌ها جان‌باختن تعدادی از دانش‌آموختگان در سانحه هوایی را تسلیت گفتند 

تهران- ایرنا- دانشگاه های صنعتی شریف، علوم پزشکی ایران و امیرکبیر درگذشت تعدادی از دانش آموختگان خود را در سانحه هوایی سقوط هواپیمای اوکراینی تسلیت گفتند.

۲۳ دانش‌آموخته دانشگاه‌ های ایران از جمله صنعتی شریف، امیرکبیر،‌ علم و صنعت و خواجه نصیرالدین طوسی در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی که امروز  چهارشنبه رخ داد، جان خود را از دست دادند.

دانشگاه صنعتی شریف با صدور پیامی، درگذشت ۱۳ دانشجو و دانش آموخته این دانشگاه را در سانحه هوایی امروز هواپیمای مسافربری اوکراین در تهران تسلیت گفت.

در این پیام آمده است:‌ جان‌باختن تعدادی از هموطنان و دانش‌آموختگان دانشگاه شریف در سانحه‌ دلخراش و اندوهبار سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی را به ملت عزیز ایران و خانواده‌ بزرگ دانشگاه شریف تسلیت و تعزیت می گوییم.

این پیام افزود: از درگاه خداوند متعال برای آن عزیزان سفر کرده رحمت واسعه الهی و برای خانواده های معززشان صبر جزیل مسئلت می نماییم.

همچنین حسن حسینی معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف در پیامی دست نویس، آورده است: با غم و اندوه فراوان، در این لحظات غم انگیز و تأثرآور، درگذشت تعدادی از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف را در سانحه هوایی امروز به خانواده این عزیزان، خانواده دانشگاه و جامعه دانشگاهی تسلیت و تعزیت عرض می کنم.
حسینی در این پیام تاکید کرده است: برای همه ما، ساعات و لحظات بسیار سنگین و سختی است. این عزیزان، فرزندان ما هستند و خود را در غم خانواده آنان شریک می دانم.
معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف در پایان این پیام می افزاید: خداوند متعال روح آنان را متعالی و آرامش و صبر و شکیبایی و اجر به خانواده آنان و همه ما عنایت کند.

پیام تسلیت دانشگاه علوم پزشکی ایران
جلیل کوهپایه زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در پیامی درگذشت فرزندان محسن اسدی لاری، عضو هیأت علمی این دانشگاه و مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت همچنین زهرا مجد، سرپرست مدیریت بورس ها و مأموریت آموزشی معاونت بین الملل دانشگاه را تسلیت گفت.
در این پیام آمده است: وقوع حادثه غم بار و جانگداز سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوایی اوکراین با ۱۷۰ سرنشین منجر به جان باختن تعدادی از هموطنان عزیزمان شد و خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی ایران را همانند خانواده‌های عزادار و عموم ملت شریف ایران داغدار و اندوهگین ساخت.
کوهپایه زاده در این پیام می افزاید: ‎متأسفانه باخبر شدیم فرزندان عزیز دکتر محسن اسدی لاری عضو محترم هیات علمی دانشگاه و مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت و دکتر زهرا مجد عضو محترم هیات علمی دانشگاه و سرپرست مدیریت بورس های معاونت بین الملل در این پرواز حضور داشتند. 
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در این پیام نوشت: تحمل سوگ فقدان و از دست دادن فرزندان، صبر بزرگ الهی را می‌طلبد. اینجانب به نمایندگی از خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی ایران این ضایعه تلخ و جانکاه را به دکتر محسن اسدی لاری و دکتر زهرا مجد تسلیت گفته و از خداوند متعال برای درگذشتگان غفران و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

پیام تسلیت دانشگاه پیام نور  
دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم با صدور پیامی خبر از درگذشت ۲ دانش آموخته خود در این سانحه هوایی داد.
نسیم رحمانی فر و امیرحسین سعیدی نیا هر ۲ دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی پزشکی این دانشگاه بودند.
رحمانی فر ترم تحصیلی گذشته و سعیدی نیا در آذرماه امسال از پایان نامه کارشناسی ارشد خود دفاع کرده بودند.
دانشگاه صنعتی امیرکبیر با صدور پیامی آورده است: از خداوند متعال برای این عزیزان از دست رفته علو درجات و برای بازماندگان، صبر جمیل مسألت داریم.

پیام تسلیت دانشگاه تهران 

دانشگاه تهران نیز در پیامی اعلام کرد: سانحه سقوط هواپیمای مسافربری و درگذشت جمع زیادی از هم‌میهنان ارجمند، به ویژه تعدادی از دانش‌آموختگان و دانشجویان عزیز موجب تأسف و تأثر عمیق شد. 
ضمن طلب آمرزش و غفران برای در گذشتگان این حادثه، از خداوند منان برای بازماندگان این عزیزان صبر و شکیبایی مسألت داریم.
تسلیت دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با صدور پیام تسلیتی نوشت: سانحه سقوط هواپیمای مسافربری و درگذشت جمعی از هموطنان ارجمند، به ویژه ۲ تن از دانش‌آموختگان عزیزمان موجب تأسف و تألم عمیق شد.
ضمن طلب مغفرت و آمرزش الهی برای درگذشتگان این حادثه، از خداوند متعال برای بازماندگان ایشان صبر جمیل مسألت داریم.

پیام تسلیت سرپرست دانشجویان ایران در اروپا

رایزن علمی و فناوری ایران و سرپرست دانشجویان در اروپا در پیامی به مناسبت درگذشت جمعی از دانشجویان ایرانی نوشت: همه مرغان هم آواز پراکنده شدند  آه از این باد بلاخیز که زد در چمنم

در پیام قادر قربانی اصل آمده است: ضایعه دردناک درگذشت جمعی از دانشجویان و نخبگان ایرانی در حادثه دلخراش سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین، موجب تالم و تاسف فراوان دانشگاهیان و نخبگان ایرانی شد.
وی افزود: این‌جانب از  طرف دانشجویان و فرهیختگان ایرانی مقیم اروپا، پرواز آسمانی این سرمایه‌های ارزشمند کشور را به عموم دانشگاهیان و دانشجویان تسلیت عرض می‌کنم.
همچنین ضمن ابراز همدردی صمیمانه با خانواده‌های بازماندگان، از درگاه ایزد منان، برای آن عزیزان از دست رفته علوّ درجات را خواستارم.

تسلیت معاون وزیر علوم 

مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان نیز در پیامی این حادثه‌ مصیبت‌بار و دردآور را به جامعه دانشگاهی و خانواده آنها تسلیت گفت.
در این پیام آمده است: حادثه‌ مصیبت‌بار امروز که به درگذشت تعدادی از دانشجویان و دانش آموختگان عزیز کشور انجامید، بسیار دردآور و تأسف‌بار است، اینجانب ضمن ابراز همدردی با مصیبت‌دیدگان و عموم جامعه‌ دانشگاهی، به همه‌ بازماندگان این عزیزان تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند صبر و اجر برای خانواده‌های داغدار طلب می نمایم.   

صبح امروز یک فروند هواپیمای مسافربری بویینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین پس از پرواز از فرودگاه امام خمینی دچار نقص فنی شد و  در اطراف روستای محمودآباد خلج از توابع شهرستان شهریار در جنوب غرب تهران سقوط کرد.

این هواپیما عازم کی‌یف پایتخت اوکراین بوده و ۱۸۰ مسافر و خدمه داشته است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha