۱۸ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۳
کد خبرنگار: 971
کد خبر: 83626052
۲ نفر

برچسب‌ها

آخرین دفاعیات متهم گروه جهانبانی در جلسه دادگاه

تهران - ایرنا - آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات برخی دیگر از متهمان بانک سرمایه به نام گروه جهانبانی به ریاست قاضی اسدالله مسعودی مقام برگزار شد.

قاضی اسدالله مسعودی مقام روز چهارشنبه در جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: امروز آخرین دفاع از آقایان جهانبانی و صالحی اخذ می‌شود و در موعد مقرر حکم پرونده صادر خواهد شد.
 پس از آن، قاضی مسعودی مقام اتهامات محمدرضا جهانبانی فرزند علی را مجدداً تفهیم کرد و از متهم خواست ضمن کنار گذاشتن حواشی، با حضور در جایگاه آخرین دفاعیات خود را مطرح کند .

متهم: ١١٠٨ روز بازداشت بودم
متهم جهانبانی در جایگاه قرار گرفت و گفت: اتهام اینجانب اخلال در نظام اقتصادی کشور ذکر شده در حالی که نماینده حقوقی بانک شاکی در راستای اثبات ادعای خود، اتهامی واهی را مطرح کرد و در پی آن هزار و ۱۰۸ روز (به مدت سه سال) در بازداشت بودم.
وی ادامه داد: کل مبلغ تسهیلات دریافتی شرکت‌های من، ۶۵۱ میلیارد تومان است و از سال ۹۱ تا پیش از دستگیری ۳۵۱ میلیارد تومان به بانک سرمایه، سود پرداخت کرده ام.
متهم جهانبانی ضمن رد اتهام اخلال در نظام اقتصادی، افزود: امیدم استقلال عمل قاضی و عدالت دادگاه و صدور حکم توام با صراحت و شجاعت مسجل است.
وی افزود: از بابت اصل و سود تسهیلات مبلغ ۳۵۱ میلیارد تومان نقداً پرداخت کرده‌ام و صرفاً مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان به بانک شاکی بدهکار هستم این در حالی است که بیش از مبلغ یاد شده اموال قابل تهاتر در اختیار بانک و مراجع قضایی است.
متهم جهانبانی اضافه کرد: عمده تسهیلات بابت واردات کالا بوده است که میزان آن یک میلیون و ۱۱۴ هزار تن بود همچنین ۷ هزار و ۵۰۰ تن نیز گوشت وارد شده است.
وی خاطرنشان کرد: واردات همه کالاها با مجوز رسمی بوده و در دفاتر قانونی شرکت‌ها و سیستم ثبت شده است.
این متهم اظهار داشت: تا سال ۹۴ هیچ بدهی معوق از بانک سرمایه و سایر بانک‌ها نداشتم و سرمایه ثبتی کلیه شرکت‌ها با رعایت تناسب و مقررات قانونی بوده است.
متهم جهانبانی ادامه داد: بانک به دلیل نادیده انگاشتن زنجیره شرکت‌های ۶ گانه ضمن عدم اشاره به چهارچوب و ساختار حقوقی شرکت‌ها اقدام کرده در حالیکه پاسخ عمده ادعاها و ایرادهای وارده توسط ۶ شرکت عنوان شده است.
وی افزود: ادعای مصرف شدن برخی تسهیلات در محل غیر عقود بانکی در حالی عنوان شده که سرمایه گذاری از محل سود فعالیت بازرگانی بوده است.
متهم جهانبانی درباره اتهام اخلال در نظام پولی و بانکی از سوی بانک شاکی گفت: این اتهام فاقد وجاهت قانونی و شرعی است؛ همچنین طرح اتهام خیانت در امانت نیز فاقد مبنای قانونی است زیرا هیچ اثباتی در ادعای یاد شده وجود ندارد.
وی با اشاره به شرایط تحریم گفت: در سخت‌ترین شرایط تحریم بدون حمایت دولت برای واردات کالاهای اساسی اقدام کردم.
این متهم افزود: عاجزانه تقاضا دارم همانطور که برخورد قضایی با مشتریان بانکی امری ضروری است لازم است بین مشتریان مجرم و بدون مجرم تفکیک انجام گیرد.
وی اضافه کرد: شفافیت عملکرد من مشخص است بنابراین استدعای یکسان نگری با سایر مشتریان را دارم.

متهم: هیچ مال نامشروعی در زندگی ام وجود ندارد
متهم جهانبانی در ادامه دفاعیات خود با اشاره به ماهیت تسهیلات دریافتی گفت: بیش از ۵۳ درصد از تسهیلات را تسویه کرده ام، صرفاً یک بدهکار بانکی هستم و هیچ مال نامشروعی در زندگی ام وجود ندارد.
وی با اشاره به اظهارات نماینده دادستان در جلسات گذشته گفت: ایشان ادعا کرد که خرید یک واحد آپارتمان مصداق خیانت در امانت است اما این تعمیم ناروا و استدلال ناصحیحی است همچنین ادعا کرد، شرکت‌های صوری و کسب مال به طور نامشروع بوده است، اما آیا تسهیلات ماخذوه با رعایت قوانین با این موضوعات سازگار است.
متهم جهانبانی درباره اخذ تسهیلات توسط شرکت‌های بدون فعالیت افزود: شاخص‌های فعالیت شرکت‌ها شامل تشکیل شرکت برابر قانون و مقررات تجاری، اخذ کارت بازرگانی، گزارش پرداخت مالیات و ارائه لیست کارکنان و تنظیم صورت‌های مالی است که شرکت‌هایم همه موارد را دارا بوده و شبهه صوری بودن به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.
وی ادامه داد: شرکتی که اظهارنامه مالیاتی دارد چگونه می‌تواند صوری باشد؛ اگر دادگاه به مدارک ارائه شده توسط من اعتماد ندارد، این موارد را از مراجع ذی ربط استعلام ‌کند.
این متهم اظهارداشت: مجموعه شرکت‌ها از صورت‌های مالی صوری پرهیز کرده اند و با توجه به فعالیت واردات کالاهای اساسی، تمامی شرکت‌ها با شرکت اصلی به صورت زنجیره فعالیت کرده اند که این موضوع در کیفرخواست مورد غفلت قرار گرفت.
وی به نحوه اخذ تسهیلات توسط شرکت‌ها اشاره کرد و گفت: شرکت‌ها به امر واردات پرداخته و عمده فعالیت را از طریق دریافت تسهیلات انجام داده اند که با توجه به میزان واردات انجام شده هیچ انحراف عملکردی وجود نداشته است و تاریخ اسناد نشان می‌دهد که در زمان کدام مدیر، تسهیلات اخذ کردم.
متهم جهانبانی اضافه کرد: در سال ٩٤ شرکت‌ها نتوانستند بدهی خود را پرداخت کنند بنابراین تسهیلات ٦ ماه تمدید شد.

متهم: قصد فریب بانک را نداشتم
وی خاطرنشان کرد: از سال ٩١ به عنوان مشتری وارد بانک شدم حال اگر به قصد فریب وارد بانک شدم آیا این همه هزینه و سود پرداخت می‌کردم؟
این متهم افزود: ناتوانی در پرداخت بدهی به دلیل اعمال آگاهانه نبود بلکه ناشی از شرایط غیر قابل اجتناب اعم از تغییرات سطح کلان اقتصادی، تغییر دولت، تخصیص ارز مرجع دولتی و تغییر سیاست‌های ارزی بود ضمن آنکه دولت نه تنها به بخش خصوصی کمک نکرد بلکه گاهی به این بخش ضربه زد.
متهم جهانبانی گفت: کل مطالب وکیل بانک سرمایه ۱۰۰ درصد کذب است. عاجزانه خواهش دارم که فرصتی دهید تا بیرون باشم.
وی افزود: اکنون مهر همسرم، مهر مادر همسرم و مهر مادرم در رهن بانک است حتی موبایل و ماشین من به نام شرکت بوده است.
این متهم خطاب به قاضی گفت: ما انسان هستیم و اگر قصور و خطایی داشتیم و این موضوع را قبول دارم، اما من به مملکت خدمت کردم و هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کالای اساسی وارد کردم.
وی در پایان دفاعیات خود گفت: با توجه به فقدان هر گونه رکن مادی صدور حکم برائت نسبت به اتهام انتصابی مورد استدعا است.

قاضی دادگاه: رأی مقتضی در زمان خود صادر می‌شود
پس از پایان دفاعیات متهم جهانبانی، قاضی مسعودی مقام گفت: به شما فرصت کافی برای دفاع داده شده است؛ به پرونده رسیدگی می‌کنیم و رأی مقتضی در زمان خود صادر می‌شود.
در ادامه جلسه دادگاه، رئیس دادگاه از نماینده دادستان خواست در جایگاه حاضر شود.

نماینده دادستان: استنادهای قانونی جهانبانی نابجا بود
امیر رسول قهرمانی، نماینده دادستان گفت: جهانبانی لایحه طولانی خواندند و استناد به قوانین کردند که این استنادات نابجا بود.
وی خطاب به متهم ادامه داد: اعضای هیئت مدیره هلدینگ شما افراد روستایی هستند و شما با این شرکت‌ها وارد بانک سرمایه شدید و تسهیلات خارج از حد اعتباری دریافت کردید.

متهم با زعفران تسهیلات می گرفت
نماینده دادستان گفت: شما با زعفران به بانک می‌رفتید و تسهیلات می‌گرفتید و در زعفرانیه ملک می‌گرفتید؛ اگر بانک به شما تسهیلات ‌داد به خاطر زعفران‌ها بوده است.
قهرمانی اظهار داشت: در همه تسهیلات نام آقای بخشایش و کاظمی وجود دارد و در هیچ کجا نام آقای درخشنده وجود ندارد بنابراین عمده تسهیلات شما توسط بخشایش و کاظمی پشتیبانی ‌شده است.
قهرمانی افزود: شما می‌گویید ۳۵۱ میلیارد رد مال داشته اید من خیلی به شما کمک کرده ام شما هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات گرفته اید، اما ما اصل تسهیلات که مد نظر شما بود یعنی ۷۰۱ میلیارد را در نظر گرفتیم و بعد از پرونده شما بسیاری از جمله آقای رضوی پرتوقع شدند.
قهرمانی گفت: آقای جهانبانی اموال زیادی دارد و حدود ۳۴ میلیارد تومان به کارخانه سنگستان پاسارگاد برده است و ملک ایشان در اردبیل (مجتمع تجاری در مشگین شهر) روزی ۲۰۰ میلیون تومان درآمد دارد؛ این پول‌ها کجا می‌رود.
نماینده دادستان گفت: عمار صالحی در بلوار دریای سعادت آباد یک ملک ۴ طبقه و ۲ واحد تجاری دارد که با پول شرکت‌ها بوده است که ما آن را ردیابی کردیم.
قهرمانی افزود: ۱۷۰ سند مردم دست شماست که من مردمی را می‌بینم که با اشک و گریه می‌گویند سند ما را آزاد کنید، ملک ما از دست می‌رود.
وی گفت: آقای جهانبانی شما برای دریافت تسهیلات اهلیت نداشتید و گردش‌های مالی شما ضعیف بوده است، اما توانستید ۷۰۰ میلیارد تسهیلات بگیرید.
نماینده دادستان گفت: می‌گویید فاکتورهایتان صوری نبوده، اما چگونه شرکت‌هایی که همه با هم در یک اتاق هستند فاکتورها را مبادله می‌کردند.

در ادامه نماینده دادستان، با اشاره به صحبت‌های متهم مبنی بر اینکه گفته که موضوع عقد مشارکت وی عام بوده است، گفت: آیا شما ملک و ماشین خریداری شده را به عنوان مشارکت عنوان می‌کنید؟ 
وی خاطرنشان کرد: بانک‌ها باید مشاهده کنند که در صورت شراکت با شما، قرار است چگونه سرمایه گذاری کنید، بنابراین موضوع مشارکت نمی‌تواند مطلق باشد این درحالی است که باید این سوال را مطرح کرد که آیا ملک و ماشین خریداری شده سرمایه گذاری است؟
قهرمانی ادامه داد: شما همواره اعلام می‌کنید که اقدام به کار واردات کردید در حالی که شما تخصص این کار را نداشتید و کار واردات را به دست دیگر افراد می‌سپردید تا آن‌ها برایتان انجام دهند.
وی افزود: از سویی دیگر اگر شما واردات انجام می‌دادید پس بگویید بقیه پول‌ها کجاست؟ گندم و گوشت وارد کردید پس پول هایش چه شد؟
نماینده دادستان درباره اخذ وثیقه از سوی بانک گفت: بانک به جای وثیقه سفته دریافت می‌کرد سپس سفته‌ها از بانک خارج می‌شد و سفته‌های جعلی جای آن گذاشته می‌شد حال این‌ها را چگونه توجیه می‌کنید؟
وی با اشاره به صحبت‌های متهم مبنی بر اینکه خانواده من اموال مشروع استفاده می‌کنند، گفت: آیا اموال نامشروع فقط از دیوار مردم بالا رفتن یا سرقت است؟ خسارت اینگونه اقدامات در بانک بیشتر از کسانی است که ضبط ماشین سرقت می‌کنند.

در ادامه قاضی از وکیل متهم خواست توضیحات خود را بیان کند.
وکیل متهم جهانبانی گفت: به نظر می‌رسد کمی بزرگنمایی شده است؛ در جایی از کیفرخواست گفته شده که از بیت المال استفاده شده است در حالی که بیت المال برای سازمان‌های دولتی است درحالی که بانک سرمایه خصوصی است نباید از کلمه بیت المال استفاده شود.
وی افزود: در هیچ کجای دنیا وام گرفتن یا ارتباط داشتن با مدیرعامل بانک جرم نیست این‌ها مشکلاتی داشتند و قطعا باید آن را حل می‌کردند.
وکیل متهم جهانبانی اضافه کرد: از سوی دیگر سندی برای صوری بودن شرکت‌های زیر مجموعه وجود ندارد؛ درحالی که این شرکت‌ها به صورت قانونی ثبت شده است.
وکیل متهم جهانبانی اظهار داشت: این شرکت‌ها به شکل هلدینگ با مجموعه کار می‌کرده و شرکت اصلی شرکت تجارت نور ابرار بوده است و این شرکت‌ها تابع آن بودند.
وی افزود: جهانبانی قبلا هم اعلام کرد که یک بدهکار بانکی است بنابراین از دادگاه تقاضا داریم که با دادن مرخصی به وی، ایشان بتواند رضایت شاکیان را جلب و بدهی خود را نیز پرداخت کند.

در ادامه جلسه دادگاه، با دستور قاضی مسعودی مقام متهم عمار صالحی برای آخرین دفاعیات در جایگاه حاضر شد.
این متهم در بیان آخرین دفاعیات با اشاره به تسهیلات ۶۰ میلیارد تومانی اعطا شده توسط بانک سرمایه گفت: یک روز بعد از خروج من از شرکت، بانک، در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۹۳ با اعطای تسهیلات موافقت می کند این در حالی است که در کیفرخواست عنوان شده است که من تسهیلات ۶۰ میلیارد تومانی را دریافت کرده ام و بدون هیچ اطلاعی از شرکت خارج شده ام اما بنده با بانک مکاتبه کردم که شعبه، نامه های ما را در پرونده قرار نداده است مستند این سخن نیز موجود است .
قهرمانی نماینده دادستان خطاب به متهم صالحی گفت: مستند آن را نشان دهید.
متهم صالحی مستندات را به نماینده دادستان ارائه کرد و گفت: تاریخ استعلام موجود است و بانک در جریان بوده است، به شکل عجیبی اصل اسناد گم شده است و من نمی دانم چرا همان سندی که روی آن ادعای جعل داریم توسط بانک گم شده است.
این متهم افزود: به بازپرس مراجعه کردم که جعل را ثابت کنم اما گفته شد اصل اسناد وجود ندارد، کلافه شدم و گفتم یک بچه هم می تواند از روی کپی تشخیص دهد که این امضا ، امضای من نیست، شاید اشتباه کردم که پذیرفتم از روی کپی بررسی کنند چون وقتی اشتباهی پیش بیاید می گویند خودتان گفتید .
قاضی مسعودی مقام در این هنگام گفت: اصل اسناد آقای رضوی و شما وجود ندارد.
متهم صالحی پاسخ داد: من با آقای رضوی نسبت فامیلی دارم اما متصل کردن افراد به یکدیگر صحیح نیست؛ نوع ارتباط من با آقای رضوی با وجود این که فامیل هستیم اصلاً نزدیک نیست و این گونه نیست که با هم کاری انجام داده باشیم.
متهم صالحی درباره جعلی بودن اسناد گفت: در جلسه سوم دادگاه آقای جهانبانی تلویحا جعلی بودن امضا را پذیرفتند به گونه‌ای که ایشان گفتند بعد از آنکه عمار صالحی قراردادهای سفید را امضا کرده از شرکت خارج شده است.
وی ادامه داد: حال سوالم این است که من می‌گویم این امضاها جعلی بوده و من آن را امضا نکردم، اما اگر اقای جهانبانی می‌گویند من بعد از امضای قراردادها از شرکت خارج شدم پس چرا ایشان خیانت در امانت کرده و در حالی که امضای من اعتبار نداشته از آن استفاده کرده است؟
این متهم درباره اخذ تسهیلات گفت: ٢٠ میلیارد تومان از شرکت تیبا بدون امضای من توسط اقای جهانبانی خارج شد و ما در زمان پرداخت پول به کارکنان با مشکل مواجه شدیم.
وی افزود: در این زمان موضوع را با اقای جهانبانی مطرح کردم و ایشان گفتند من درحال کار با بانک سرمایه هستم اگر می‌خواهی برای شما هم تسهیلات بگیرم.
این متهم اضافه کرد: شکل قضیه دریافت تسهیلات نامتعارف نبود زیرا ما با اقای جهانبانی به توافق رسیدیم که این کار را انجام دهیم ضمن اینکه من یکی از اعضای هیات مدیره بودم و یکی دیگر از اعضای هیات مدیره شرکت تیبا برادر اقای جهانبانی و دیگری نیز یکی از منصوبان وی بود بنابراین مخالفت من برای دریافت تسهیلات تاثیری نداشت.

متهم صالحی گفت: جهانبانی را اهل تقوا می‌دانستم و می‌دانم و آن زمان او با بسیاری از افراد صاحب اعتبار تعامل و معاشرت داشت و جهانبانی با نوع تعاملی که با بانک داشت اوراق قرارداد را به دفتر شرکت آورد و ما به بانک نرفتیم و هیچ ناظری از بانک نیز حضور نیافت.
وی ادامه داد: همه مدیران شرکت اوراق قرارداد را امضا کردند و سوال این است که اکنون چرا فقط من باید پاسخگو باشم.
متهم صالحی اضافه کرد: قرارداد مربوط به تسهیلات ۵۰ میلیارد تومانی را امضا کردم اما قرارداد مربوط به تسهیلات ۶۰ میلیاردی جعلی است. 
وی اظهار داشت: متاسفانه نماینده دادستان در جلسات قبلی گفته که من دو پهلو حرف زدم و در یک جایی گفتم امضا کردم، در جای دیگر گفتم امضا نکردم و در جای دیگر گفته‌ام در میهمانی بودم و در حالتی بودم که نفهمیدم که چه امضا کردم در حالی که من چنین صحبتی نکردم.
در این لحظه نماینده دادستان گفت: این عین صحبت‌های شماست.
متهم گفت: من گفتم در زمانی که در دفترم میهمان داشتم جهانبانی مراجعه می‌کرد و نامه‌ای را که در همان شرایط که میهمان داشتم جلوی من می‌گذاشت و می‌گفت عمار جان دیر شده زود امضا کن و من وقت نمی‌کردم نامه را بخوانم.
در ادامه نماینده دادستان خطاب به متهم گفت: آقای جهانبانی می‌گوید که شما به او گفته‌اید سندهای مربوط به ۱۷۰ شاکی را آزاد می‌کنیم به شرطی که او در دادگاه علیه شما حرفی نزند.
متهم پاسخ داد: خیر. 
وی ادامه داد: مسئله چیز دیگری است. جهانبانی به من گفت که در شرکت ابرار از افراد مختلف مطالباتی دارد و مجموع مطالباتش بسیار بیشتر از بدهی به بانک سرمایه است. 
متهم اضافه کرد: جهانبانی از من خواست اموال و دارایی شرکت آرمانی را به امانت به او بدهم تا بدهی‌های خود را تسویه کند و در عوض ۷ درصد از سهام شرکت ابرار را به من بدهد. 
وی افزود: جهانبانی به من گفت که خودت می‌توانی مدیرعامل شرکت ابرار شوی و مطالبات را وصول و بدهی‌ها را پرداخت کنی و هر چه ماند ۷ درصدش برای خودت باشد.
متهم صالحی اضافه کرد: اما بعد از آن جهانبانی نظر خود را عوض کرد و گفت که نظرم تغییر کرده و شما تملک شرکت آرمانی را به من واگذار کن تا بدهی سایر بانکها را تسویه کنم اما فکر نکنی که این کار بابت چه امری بوده است و تو فقط اموال و دارایی شرکت آرمانی را در اختیار من بگذار.
متهم صالحی گفت: ترجیح دادم برای حفظ حقوق بانک این کار را انجام ندهم و بنابراین پیشنهاد جهانبانی را قبول نکردم.
وی افزود: من مال شبهه‌ناک نگه نمی‌دارم چه رسد به اینکه دستگاه نظارتی بگوید به این نتیجه رسیده‌ایم که این مال شبهه‌ناک بوده و وارد دارایی‌های شما شده است و به همین دلیل خانه زعفرانیه را قبل از اینکه شما بگویید تحویل دادم.

این متهم گفت: ملک زعفرانیه به نام من سند نخورده بود، بلکه جهانبانی اصرار کرد که در این ملک ساکن شوم و یک سال بعد نیز ملک را تخلیه کردم.
متهم پرونده بانک سرمایه گفت: زمانی که خواستم از شرکت خارج شوم تسهیلات با اصل سود تسویه شده است اما برای اطمینان خاطر در قرارداد خروج از شرکت شرط کردم چکی به مبلغ اصل تسهیلات و یک چک نیز به مبلغ سود آن به عنوان امانت داده شود که این چک ها را اکنون هم در اختیار دارم.

متهم صالحی گفت: در شرکت آرمانی من یک امضا و آقای جهانبانی دو امضا دارد، شرکت آرمانی را با من قاطی نکنید؛ بنده هستم و کت تنم.
متهم جهانبانی در واکنش به این اظهارات متهم صالحی گفت: امضای بنده اعتبار ندارد و امضای اصلی برای آقای صالحی است.
قاضی مسعودی مقام خطاب به متهم صالحی گفت: وثیقه را خانم جهانبانی برای شما گذاشتند.
متهم صالحی پاسخ داد: خیر سوال من هم همین است که چرا آقای جهانبانی برای همه وثیقه می گذارد و برای من نمی گذارد.
قاضی مسعودی مقام از نماینده دادستان خواست در جایگاه حاضر شود.
نماینده دادستان گفت: صالحی ابلاغیه ای را نشان داد که تاریخ تسهیلات ۲۱ اردیبهشت سال ۹۳ مصوب می شود و اعلام کرده اند که روز قبل از شرکت خارج شده اند اما این ابلاغ به شعبه است و تقاضای تسهیلات در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۹۳ بوده است و یک روز بعد از آن مصوب می شود و در آن زمان آقای صالحی در شرکت بودند .
قهرمانی افزود: طبق کارشناسی های انجام شده پول های زیادی به حساب آقای صالحی رفته است بنده از آقای جهانبانی گله دارم که یک سری اسناد را الان ارائه می دهند؛ توضیح دهید زد و بند بین شما چیست.
نماینده دادستان افزود: آقای صالحی یک حساب سپرده در شعبه فاطمی دارند که ۵۶ میلیارد تومان از این حساب سپرده به حساب آرمانی رفته است.
قهرمانی خطاب به متهم صالحی گفت: ۴ واحد ملک و دو واحد تجاری در سعادت آباد دست شماست. 
متهم صالحی گفت: چرا می گویید دست من است ملک به نام شرکت آرمانی است و اگر بگویید همین الان امضا می کنم .
نماینده دادستان گفت: صورتجلسه کنید امضا کنند.
قاضی مسعودی مقام گفت: وکیل بانک سرمایه موضوع را صورت جلسه کند و هر دو نفر برای انتقال امضا کنند.
در پایان قاضی مسعودی مقام ختم جلسه امروز را اعلام کرد و گفت: جلسه بعدی متعاقباً اعلام می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =