۱۸ دی ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۰۰
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83626042
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بازتاب انتقام سخت در گلستان

گرگان - ایرنا - بازتاب اقدام متقابل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شلیک موشک به پایگاههای نظامی آمریکا در پاسخ به حمله تروریستی و شهادت سردار سلیمانی جدای از بازتابی که در فضای مجازی گلستان داشت؛ در صحنه واقعی هم شادمانی را بدنبال داشت.

شلیک موشک های سپاه به پایگاههای نظامی و اشغال شده آمریکا در عراق با هشتک انتقام سخت در فضای مجازی گلستان بازتاب داشت؛ این موضوع در صحنه عمومی استان اگرچه واکنش دسته جمعی همزمان بدنبال نداشت اما شماری از مردم استان بصورت پراکنده در سطح شهر و روستاهای منطقه شادمانی علنی کردند.

در شهرستان بندرترکمن واقع در غرب گلستان که جمعیت غالب آن را ترکمن‌های اهل سنت تشکیل می دهند؛ عده‌ای با پخش شیرینی و تبریک به یکدیگر از شلیک موشک های سپاه ابراز خوشحالی کردند. 

در آق قلا و گمیشان هم صحنه های مشابهی رخ داد؛ پخش گل و شیرینی و به راه انداختن کاروان‌های موتوری تایید و حمایت از پاسخ سپاه به اقدام تروریستی آمریکا بود.

عبدالحکیم ادریسی معلم بازنشسته شهرستان بندرترکمن گفت که از شنیدن این خبر خوشحال شده و "این افتخار و اقتدار بزرگ" را به دوستانش تبریک گفته است.

عبدالقادر ایری دانشجوی ترکمن هم گفت: شهادت سردار سلیمانی باعث تاسف و تاثر شد اما شیرینی این پیروزی بزرگ (شلیک موشک) اندکی از داغ ایرانی‌ها را کم کرد.

وی گفت: ترکمن‌ها همانند سایر اقوام ایران به داشتن توان نظامی قدرتمند میهن افتخار می کنند.

عایشه اونق از بازاریان بندرترکمن هم گفت: با شنیدن خبر شلیک موشک به پایگاه نظامی آمریکا که نیمه شب گذشته صورت گرفت؛ اشک شوق ریختم. 

امام جمعه اهل سنت شهرستان گمیشان نیز در تماس با خبرنگار ایرنا گفت: دلگرمی مردم منطقه به توان نظامی کشور با این پاسخ محکم چند برابر شد.

حاج آخوند حنفی بیان کرد: ترامپ بداند که در صورت هرگونه خطای دیگر، پایگاه های منطقه ای آمریکا را به جهنمی برای سربازان این کشور تبدیل می کنیم.

وی افزود: ما ترکمن های ساکن گلستان همانند سایر ایرانی ها به این پیروزی بزرگ برای انتقام خون سردار بزرگ اسلام و جهان حاج قاسم سلیمانی افتخار می کنیم.

امام جمعه اهل سنت بندرترکمن نیز گفت: این حرکت قدرتمندانه سپاه هراسی بزرگ بر دل دشمنان و آمریکا انداخت و مایه مباهات همه اقوام و طوایف ایران شد.

عبدالرحمن کر اظهار داشت: با این پاسخ محکم به آمریکا و هم پیمانان منطقه ای این کشور فهماندیم که قدرت نظامی ایران برای دفاع از سرحدات بسیار قوی و غیرقابل چشم پوشی است.

در پاسخ به حمله تروریستی دولت ترامپ که منجر به شهادت سردار سپهبد سلیمانی شد، روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه از شلیک چندین موشک بالستیک به پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه گذشته ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد به دستور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و با شلیک موشک از پهپادهای پنتاگون /وزارت دفاع این کشور/ به شهادت رسیدند. 

عین‌الاسد در ۱۰۸ کیلومتری غرب "الرمادی" عراق واقع است و در سال ۲۰۰۳ میلادی تفنگداران آمریکایی این پایگاه را اشغال کردند و تا سال ۲۰۱۱ میلادی در آن باقی ماندند.

در پایان سال ٢٠١٤ به بهانه مبارزه با داعش، بار دیگر این پایگاه تحت اختیار نظامیان آمریکایی حاضر در ائتلاف ضد داعش قرار گرفت.

عین‌الاسد دومین پایگاه هوایی بزرگ عراق است و گفته میشود نزدیک به ۵۰۰ کیلومتر با سکوی موشکی ایران فاصله داشته است.

پایگاه آمریکا در اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق نیز بامداد چهارشنبه هدف چند موشک سپاه قرار گرفت.

هنوز گزارش رسمی دقیق از تلفات و خسارات در این دو پایگاه منتشر نشده است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha