اجساد جان باختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی جمع‌آوری شد

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از پایان عملیات جمع آوری و انتقال اجساد جان باختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی و تحویل این اجساد به مرکز تشخیصی آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران خبر داد.

مرتضی سلیمی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا به تشریح حادثه سقوط هواپیمای بویینگ ۷۳۷ متعلق به کشور اوکراین پرداخت و گفت: زمان تقریبی سقوط این هواپیما ساعت ۶ و ۱۸ دقیقه صبح چهارشنبه و محل وقوع آن شهرک لاله، صبا شهر رباط کریم در استان تهران و مسیر پروازی آن از فرودگاه امام خمینی(ره) تهران به مقصد شهر کی یف کشور اوکراین بوده است.

وی با اشاره به تعداد مسافرین پرواز توضیح داد: این هوپیما  ۱۷۹ نفر مسافر و خدمه داشته است که ۱۴۷ نفر ایرانی و ۳۲ نفر خارجی تبعه کانادا ۶ نفر، سوئد ۴ نفر، اوکراین ۱۱ نفر، افغانستان ۱۰ نفر و انگلستان ۱ نفر بوده اند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: با توجه به گزارش شاهدان محلی و ارزیابی های صورت گرفته در محل حادثه،  هواپیما در آسمان دچار حریق شده و تمامی سرنشینان هواپیما در لحظه برخورد به زمین بر اثر انفجار فوت شده بودند.

سلیمی ادامه داد: برای انجام سلسله عملیات امداد و نجات، جمع آوری و انتقال اجساد این سانحه هوایی، ۴۰ تیم عملیاتی هلال احمر(۲۰۰ نفر امدادگر و نجاتگر) با مشارکت و هماهنگی استان تهران (۳۵ تیم)، سازمان امداد و نجات (۳ تیم) و قم (۲ تیم) با استفاده از ۴۵ دستگاه خودروی عملیاتی و ۲ فروند بالگرد امدادی به محل وقوع این سانحه اعزام شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha