انتقام ایران از آمریکا، سر تیتر رسانه‌های هند

دهلی نو-ایرنا- واکنش جمهوری اسلامی ایران به ترور سردار شهید قاسم سلیمانی توسط نظامیان آمریکایی از طریق شلیک موشک به پایگاه نظامیان آمریکا در عراق سرتیتر اخبار رسانه های مختلف هند در روز چهارشنبه بود.

رسانه های مختلف هند از جمله شبکه خبری " ان دی تی وی"، خبرگزاری "ای ان آی"، نشریه "تایمز او ایندیا"، شبکه خبری "زی نیوز"  روز چهارشنبه به پوشش گسترده واکنش جمهوری اسلامی ایران به ترور سردار قاسم سلیمانی  توسط نظامیان آمریکایی پرداختند.

شبکه خبری " ان دی تی وی" نوشت: ایران روز چهارشنبه پایگاه  آمریکایی در خاک عراق را هدف حمله موشکی قرار داد. این اقدام ایران در واکنش به ترور سردار قاسم سلیمانی در روز جمعه هفته گذشته انجام شد.

این رسانه نوشت :آمریکا اعلام کرده است در حمله موشکی ایران، به نیروهای آمریکایی آسیبی وارد نشده است.

نشریه " تایمز او ایندیا" نیز به این موضوع پرداخت و نوشت: ایران انتقام ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا را گرفت.سپاه پاسداران ایران صبح روز چهارشنبه چندین موشک به سوی  پایگاه آمریکایی در خاک عراق شلیک کرد.

نیروی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه ای با تایید هدف قرار گرفتن پایگاه  آمریکایی اعلام کرد که این اقدام در واکنش به ترورو سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکا در روز جمعه هفته گذشته انجام شد.

سپاه پاسداران همچنین اعلام کرد که برای جلوگیری از تلفات بیشتر نیروهای آمریکایی، واشنگتن باید هرچه زودتر سربازان خود را از منطقه خارج کند.

خبرگزاری " ای ان آی" نوشت: چند ساعت پس از حمله موشکی ایران علیه پایگاه  آمریکایی در عراق، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که تهران در دفاع از خود اقدامات متناسبی انجام داده است و ایران به دنبال افزایش تنش ها نیست.

ظریف بامداد چهارشنبه در توئیتی نوشت: ایران در دفاع از خود و طبق بند ۵۱ منشور سازمان ملل اقدامات متناسبی را انجام داده و تکمیل کرد و پایگاهی را هدف قرار داد که حمله‌ای مسلحانه و بزدلانه علیه شهروندان و مقام‌های ارشد ما از آنجا صورت گرفت.
وی افزود: ما به دنبال افزایش تنش یا جنگ نیستیم اما از خودمان در مقابل هر گونه تهاجمی دفاع می‌ کنیم.

شبکه خبری "زی نیوز" نیز در گزارشی جداگانه نوشت: ایران به پایگاه  نظامیان آمریکایی در عراق حمله کرد. پس از حمله موشکی ایران، زنگ های خطر در پایگاه آمریکایی به صدا درآمده و بالگرد های نظامی این کشور در آسمان عراق پرواز کردند.

نشریه " هندوستان تایمز" نوشت: پس از حمله موشکی ایران علیه پایگاه آمریکایی در عراق، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در توییتی اعلام کرد که "همه چیز خوب است".رییس جمهوری آمریکا همچنین تاکید کرد که این کشور دارای مجهز ترین و مدرن ترین ارتش در جهان است. ایران اعلام کرده است که هدف قرار دادن پایگاه آمریکایی در عراق در واکنش به اقدام آمریکا در ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران انجام  شده است.

این رسانه نوشت :ترامپ قرار است روز چهارشنبه در ارتباط با حملات موشکی ایران بیانیه ای صادر کند.

روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه از شلیک دهها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت بامداد جمعه ۱۳ دی‌ماه در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =