تاکید رییس‌جمهوری افغانستان و وزیر دفاع آمریکا بر تنش‌زدایی بین واشنگتن و تهران

تهران- ایرنا- رئیس‌جمهوری افغانستان از تماس تلفنی با وزیر دفاع آمریکا و اتفاق‌نظر این دو بر ضرورت تنش‌زدایی بین واشنگتن و تهران خبر داد.

به گزارش تلویزیون"WION" هند، غنی در توئیتی از تماس تلفنی سه شنبه با اسپر خبر داد و نوشت: با وزیر دفاع آمریکا درباره تحولات منطقه گفت وگو کردم و هر دو در زمینه ضرورت تنش زدایی بین آمریکا و جمهوری اسلامی ایران اتفاق نظر داشتیم.

"مارک اسپر"، وزیر دفاع آمریکا، نیز در صفحه توئیتری‌اش ، از تماس تلفنی خود با "اشرف غنی"، رئیس‌جمهوری افغانستان و "قمر جاوید باجوا"،‌ فرمانده ارتش پاکستان، و توصیه‌های قابل توجه آنها درباره تنش‌های فزاینده در منطقه خبر داد.

اسپر در این توئیت گفت: آمریکا به دنبال درگیری نیست اما، در صورت لزوم، قاطعانه پاسخ خواهد داد. رئیس جمهوری افغانستان و فرمانده ارتش پاکستان در تماس تلفنی سه شنبه توصیه های مهمی به من کردند.

وزیر دفاع آمریکا افزود: ایران قول داد انتقام کشته شدن محبوب ترین و متشخص ترین نظامی در این کشور را می گیرد. من از صحبت کردن با شرکا و متحدان مان در منطقه قدردانی می کنم و ما به دنبال تنش زدایی با ایران هستیم.

در واکنش به اقدام تروریستی روز جمعه 13 دی  دولت دونالد ترامپ که منجر به شهادت سردار سلیمانی شد، روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه از شلیک دهها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد.

براساس اطلاعیه روابط عمومی سپاه انقلاب اسلامی دهها موشک زمین به زمین  به این پایگاه آمریکایی اصابت کرده است.

انفجارها در پایگاه عین الأسد مهیب گزارش شده است.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸  نفر دیگر بامداد جمعه 13 دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha