استاد و دانشجو انتظار پوشیدن جامه رزم را می‌کشند

تهران- ایرنا- بیش از ۵۰۰ عضو هیأت علمی از دانشگاه‌های کشور در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی، نامه‌ای خطاب به مقام معظم رهبری منتشر کردند و نوشتند: استاد و دانشجو و مرد و زن؛ اشاره‌تان را حتی به گوشه چشمی، انتظار می‌کشیم تا جامه رزم بپوشیم.

به گزارش روز چهارشنبه نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها، در این نامه اعضای هیأت علمی آمده است: در زمانه‌ای که مسلمانان در کشورهای اسلامی، زیر چکمه‌های آمریکای خونخوار و ایادی متحجرش و رژیم کودک‌کُش اسرائیل در خون خود می‌غلتند، ما به برکت فداکاری‌ها و جانفشانی‌های بی‌دریغ سربازان این وطن، همچون حاج‌قاسم سلیمانی و یارانش در فضای امن ایران اسلامی در سنگر دانشگاه به تعلیم و تعلم و پژوهش مشغول بودیم.
این نامه می افزاید: غافل از اینکه دست تقدیر چنین است که گام دوم انقلاب مان با خون به ناحق به زمین ریخته شده بهترین بندگان خدا آبیاری شود. غم از ‌دست ‌دادن سردار رشید اسلام، شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی و همرزمانش جگرمان را پاره‌پاره و قلب مان را مالامال از حزن و اندوه کرد.
اعضای هیأت علمی در این نامه خطاب به رهبری تاکید می کنند: رهبر انقلاب! خام‌اندیشان و بزدلان بر این توهم‌اند که با رفتن سرداری امین و شجاع، خللی در مسیر پُرشور و شعور امام‌خمینی(ره) به‌وجود می‌آید؛ اما انقلاب اسلامی بزرگ‌تر از این امتحان را با موفقیت و سربلندی پشت سر گذاشته است و آینده ثابت می‌کند به‌فضل قادر متعال این خیال خام توهمی بیش نیست.
اعضای هیأت علمی در بخش دیگری از این نامه نوشتند: امام امت! ما فرزندان انقلابی‌تان در دانشگاه، عقلانی‌ترین اقدام را انتقامی سخت می‌دانیم و بر این باوریم که بی‌عملی، دشمن خونخوار را جسورتر می‌کند و در این راه، استاد و دانشجو، مرد و زن، اشاره‌تان را حتی به گوشه چشمی، انتظار می‌کشیم تا جامه رزم بپوشیم و در هر کجای عالَم که ولی‌امرمان فرمان دهد، با ندای عاشورایی لبیک یا حسین(ع)، به جهاد بپردازیم. 
در بخش پایانی این نامه آمده است: فرمانده کل قوا! در محضر امام عصر(ع) گواهی دهید که فرزندان انقلابی‌تان تا آخرین قطره خون، لحظه‌ای از آرمان‌های امام(ره) و رهبر خود عقب نمی‌نشینند و جان ناقابل شان را در راه اسلام و وطن اسلامی‌شان فدا می‌کنند.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد روز جمعه ۱۳ دی ماه در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با حمله نیروهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور و به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =