علت حادثه جان باختگان مراسم تشییع سردار شهید سلیمانی پیگیری می شود

کرمان - ایرنا - در پی جان باختن تعدادی از هموطنان در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی، استاندار کرمان پیام تسلیت صادر کرد و از تشکیل کمیسیون پیگیری این حادثه دردناک خبر داد.

به گزارش دریافتی روز چهارشنبه ایرنا ، در پیام تسلیت محمد جواد فدایی آمده است:هفدهم دیماه، دیار کریمان شاهد حضور پرشکوه و وصف ناشدنی مردم قدردان و عاشقی بود که از جای جای ایران اسلامی در تشییع پیکر پاک سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی حضور یافته و جلوه هایی از وحدت، همدلی و عظمت را به نمایش گذاشتند.

این پیام می افزاید: این حضور حماسی و پرشور نشان از قدرشناسی و ارادت قلبی مردم به فرمانده بزرگ جبهه های نبرد حق علیه باطل در جنگ تحمیلی و نیز نبرد بر علیه داعشی ها و استکبار جنایتکار برای حفظ امنیت ایران اسلامی و دفاع از مظلومان جهان داشت.

استاندار کرمان تصریح کرد: با کمال تأسف در مراسم پرشکوه تشییع، به دلیل ازدحام جمعیت در نقطه ای از مسیر، شاهد جان باختن و مصدومیت تعدادی از هموطنان گرامی بودیم و این حادثه دردناک موجبات تالم و تأسف عمیق قلبی تمامی دوستداران آن شهید والامقام و مردم شریف ایران اسلامی و بویژه دیار کریمان را فراهم آورد.

وی افزود: اینجانب ضمن تسلیت به خانواده های ارجمند جانباختگان این حادثه دردناک و آرزوی شفای عاجل برای مصدومین، از تمامی مسئولین و دست اندرکاران می خواهم هر چه سریعتر نسبت به پیگیری امور جانباختگان و مصدومین رسیدگی و اقدام نمایند.

فدایی تاکید کرد: همچنین اعلام می دارم کمیسیون پیگیری این حادثه دردناک پس از وقوع حادثه در استانداری تشکیل و رسیدگی فوری به امور درمان مصدومین و همچنین پیگیری روند دفن جانباختگان در دستور کار قرار دارد از خداوند متعال برای درگذشتگان حادثه، رحمت واسعه الهی و برای خانواده‌های معزز و بازماندگان محترم صبر و اجر الهی مسألت می‌نمایم.
استاندار کرمان شب گذشته با حضور در بیمارستان های کرمان از مصدومان این حادثه عیادت به عمل آورد و از نزدیک در جریان وضعیت درمانی حادثه دیده گان قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، مععاون اول رییس جمهوری عصر روز گذشته(سه شنبه) در دیدار با استاندار کرمان، بر رسیدگی سریع به امور آسیب دیدگان حادثه امروز در مراسم تشییع پیکر سردار شهید سلیمانی تاکید کرد.

 بر اثر ازدحام و فشار جمعیت در ابتدای خیابان شریعتی کرمان، تعدادی از تشییع کنندگان مراسم سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و سردار حسین جعفری پور، جانباخته یا مصدوم شدند.

آیین تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی و همرزمش حسین پورجعفری صبح سه‌شنبه با حضور معاون اول رییس جمهوری و تعدادی از وزرا، هیأتی از قوه قضاییه و فرماندهان نظامی در کرمان انجام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =