ایران اقتدار خود را در حمله به پایگاه آمریکا نشان داد

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی آمریکا نشان دهنده اقتدار و سربلندی نظام است و به همین منظور استکبار، راهی جز فرار از منطقه ندارد.

محمدعلی شجاعی اظهار داشت: نابودی پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق، با حمله موشکی ایران، رعب و وحشت سردمداران کاخ سفید را به دنبال داشته است.

وی افزود: سردمداران و فرماندهان نظامی کاخ سفید از این حمله موشکی وحشت کرده اند و به طور قطع این پاسخ‌ها موجب خروج نیروهای آمریکایی از منطقه خواهد شد.

شجاعی خاطرنشان کرد: اگر آمریکایی‌ها نسب به حملات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واکنشی را نشان دهند، دیگر بار منافع آمریکا بویژه رژیم صهیونستی با خاک یکسان می شود.

وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها با نگاهی به حضور با شکوه مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی، بدانند که ایرانی‌ها انتقام خون سردار سلیمانی را از آنان خواهند گرفت.

استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: مردم ایران، در خون‌خواهی شهید سردار قاسم سلیمانی مصمم هستند.  

بامداد امروز، چهارشنبه ده ها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق شلیک شده است.

براساس اطلاعیه روابط عمومی سپاه انقلاب اسلامی دهها موشک زمین به زمین  به این پایگاه آمریکایی اصابت کرده است.

انفجارها در پایگاه عین الأسد مهیب گزارش شده است.

پایگاه هوایی عین‌الاسد (به فارسی به معنای چشم شیر)، پایگاهی است که اصلی‌ترین بخش حمله موشکی بامداد روز ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸ مصادف با هفت ژانویه ۲۰۲۰ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در انتقام خون حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش، نسبت به این پایگاه صورت گرفت.  

این پایگاه از نظر جغرافیایی در ۱۶۰ کیلومتری غرب بغداد، در استان الانبار، در شهرستانی به نام هیت و در ۸ کیلومتری روستایی به نام خان‌البغدادی است.

این پایگاه یکی از پنج پایگاه بزرگی بود که عراق به عنوان درس عبرتی از جنگ بین اعراب و اسرائیل، از سال ۱۹۷۵ برای ساختن آن برنامه‌ریزی کرد و گفته شده که در سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۹۰ توسط کمپانی‌های دولتی یوگسلاو و با هزینه‌ای معادل ۲۸۰ میلیون دلار آمریکا برای این کشور ساخته شده است. نام این پایگاه در آن زمان، القادسیه بود که به یاد نبرد معروف اعراب و ایرانیان به این نام گذاشته شده بود. بعد از آن برای مدتی این پایگاه به عنوان Objective Webster شناخته شد و حالا عین الاسد نام دارد.

عین الاسد، بزرگ‌ترین پایگاه فعلی نیروهای آمریکایی در عراق است که مساحت آن به اندازه منطقه سبز بغداد یعنی حدودا ۱۰ کیلومتر مربع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha