پخش مستقیم سخنرانی مهم رهبر انقلاب از شبکه‌های خارجی

تهران- ایرنا- شبکه‌های تلویزیونی مختلف انگلیسی و عرب زبان سخنرانی مهم رهبر انقلاب را به دنبال حمله ایران به پایگاه هوایی عین‌الاسد آمریکا در عراق به طور زنده پوشش دادند.

شبکه‌های بی‌بی‌سی انگلیسی، الجزیره قطر، سی‌ان‌ان، فرانسه ۲۴، اسکای نیوز، المنار، روسیه الیوم،‌ العربیه و برخی از رسانه‌های فارسی‌زبان معاند به طور مستقیم تصاویری از سخنرانی امروز (چهارشنبه ۱۸ دی) حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را در دیدار با هزاران نفر از مردم قم به  مناسبت سالروز قیام تاریخ‌ساز مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶  پخش کردند.

 رهبر معظم انقلاب اسلامی در این سخنرانی گفتند: شهید سلیمانی با تدبیر بود و برای کارهایش منطق داشت. این تدبیر فقط در میدان نظامی نبود. در میدان سیاست هم بود. در عرصه سیاست هم شجاع بود و هم با تدبیر بود.
ایشان افزودند: این مراسم چهل و یک سال است که هر سال با عظمت برگزار می شود؛ مردم سراسر کشور چشمشان به مردم قم است در روز ۱۹ دی به مناسبت آن حادثه بسیار مهم و تاریخ ساز رخ داد.  

رهبر انقلاب تصریح کردند: درباره مساله ۱۹ دی باید درس بگیریم و فکر کنیم. اکثر شما برادران و خواهرانی که اینجا هستید، آن روز نبودید اما آن روز خاطره‌اش زنده است؛ باید از این خاطره زنده درس بگیریم گذشته همیشه باید راهنما و چراغ راه آینده باشد.

در واکنش به اقدام تروریستی روز جمعه ۱۳ دی دولت دونالد ترامپ که به شهادت سردار سلیمانی منجر شد، روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد امروز (چهارشنبه) از شلیک ده‌ها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا در استان الانبار عراق خبر داد. براساس اطلاعیه روابط عمومی سپاه انقلاب اسلامی ده‌ها موشک زمین به زمین به این پایگاه آمریکایی اصابت کرده است. انفجارها در پایگاه عین الأسد مهیب گزارش شده است.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.
2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =