آغاز پیکارهای کشتی آزاد جام تختی در کرمانشاه

تهران- ایرنا- پیکارهای کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی امروز چهارشنبه با حضور چهره های مطرح کشتی ایران و سه تیم خارجی در کرمانشاه آغاز شد.

چهلمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی روزهای ۱۸، ۱۹ و ۲۰ دی‌ماه در شهر کرمانشاه برگزار می‌شود. این مسابقات با نام گرامیداشت سردار رشید و سرافراز اسلام شهید سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» که بامداد جمعه گذشته به همراه جمعی از یارانش به دست جنایتکاران آمریکایی به درجه رفیع شهادت نائل شد، برگزار می‌شود.
در این پیکارها تیم‌هایی از اوکراین و ارمنستان و یک کشتی‌گیر از روسیه حضور دارند.
این رقابت‌ها یکی از مراحل مهم و اصلی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در مسابقات پیش‌رو از جمله قهرمانی آسیا در هند، رقابتهای گزینشی المپیک و در نهایت بازی‌های المپیک توکیو است.
در این رقابت‌ها اسامی چهره های مطرحی همچون «رضا یزدانی» و «پرویز هادی» به چشم می خورد و حال باید دید که یزدانی امروز به روی تشک خواهد رفت یا خیر.
نفرات مدال آور پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ قزاقستان و همچنین «رضا اطری»، «امیرحسین زارع» و «محمدحسین محمدیان» از حضور در جام تختی معاف هستند.
 «محمدحسن محبی»، «محسن کاوه» و «غلامرضا محمدی» به عنوان اعضای کمیته فنی بر این مسابقات نظارت خواهند داشت.
وزن‌کشی اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۹، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم رقابت‌های کشتی‌آزاد جام تختی در حالی به پایان رسید که نادر حاج آقانیا مطرح‌ترین کشتی‌گیر وزن ۵۷ کیلوگرم کشورمان در این رقابت‌ها اجازه وزن‌کشی و حضور در این مسابقات را پیدا نکرد.
نماینده اتحادیه جهانی کشتی به دلیل اتمام اعتبار لایسنس حاج‌آقانیا اجازه وزن‌کشی و حضور در رقابت‌های جام تختی را به این کشتی‌گیر نداد تا یکی از مدعیان پوشیدن دوبنده تیم‌ملی نتواند در این دوره از رقابت‌ها به میدان رفته و مورد ارزیابی قرار بگیرد.
قرعه کشی ۵ وزن نخست به شرح زیر انجام شد:
۵۷ کیلوگرم: ۱۴ نفر
۶۵ کیلوگرم: ۱۱ نفر
۷۹ کیلوگرم: ۱۰ نفر
۹۷ کیلوگرم: ۹ نفر
۱۲۵ کیلوگرم: ۱۰ نفر

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha