دولت استرالیا در مورد وضعیت نیروهای نظامی خود در عراق تصمیم گیری می‌کند

تهران- ایرنا- منابع خبری گزارش دادند هیات دولت استرالیا به هدایت اسکات موریسون نخست وزیر فردا پنجشنبه نشست ویژه ای خواهد داشت تا در مورد سرنوشت نیروهای نظامی استرالیا و دیپلمات های استرالیایی حاضر در عراق تصمیم گیری کند.

شبکه خبری ای بی سی استرالیا امروز در این زمینه  گزارش داد: اعضای کمیته امنیت ملی استرالیا نیز دراین زمینه تشکیل جلسه خواهند داد.

این شبکه استرالیایی افزود: نخست وزیر اسکات موریسون و وزیر دفاع لیندا رینولدز فردا با همکاران کابینه درباره سرنوشت سربازان و کارمندان دیپلماتیک استرالیا مستقر در عراق اتخاذ موضع خواهند کرد.

شبکه ای بی سی نوشت: موریسون درپی حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی آمریکا در عراق اعلام کرد که تمامی نیروهای نظامی  استرالیا و کارمندان سفارت در سلامت هستند.

روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه از شلیک دهها موشک بالستیک به سمت پایگاه «عین‌الاسد» آمریکا در استان الانبار عراق خبر داد.

این حمله موشکی در پاسخ به حمله تروریستی روز جمعه ۱۳ دی ماه آمریکا به خودرو حامل سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» و «ابو مهدی المهندس» معاون سازمان بسیج مردمی عراق و شهادت این دو فرمانده مقاومت ، انجام گرفت .

براساس اطلاعیه روابط عمومی سپاه انقلاب اسلامی دهها موشک زمین به زمین به این پایگاه آمریکایی اصابت کرده است.

 شبکه ای بی سی استرالیا افزود: موریسون پس از ترور ژنرال ایرانی قاسم سلیمانی توسط نظامیان آمریکا، روز سه شنبه در مورد عملیات در عراق با ترامپ  گفت وگو کرده بود.

وی تأیید کرد که برنامه های استرالیا به شدت تحت تأثیر واکنش ایالات متحده قرار خواهد گرفت. ما به طور مداوم با آمریکا در همکاری خواهیم  بود.

ای بی سی نوشت :درحال حاضر ۳۰۰ نفر از نیروهای نظامی و کارکنان دیپلماتیک استرالیا در عراق به سر می برند که اکثر آنها بیشتر برای آموزش ارتش عراق کار می کنند.

اسکات موریسون روز چهارشنبه اعلام کرد که تمام اتباع استرالیایی در عراق در سلامت کامل به سر می برند اما نیروهای نظامی در وضعیت هوشیاری بالا قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha