سه مسیر سیل زده در سیستان و بلوچستان بازگشایی شد

زهدان- ایرنا- معاون مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت:سه مسیر ایرانشهر- مهرستان، فنوج- اسپکه و ایرانشهر - دلگان که براثر طغیان رودخانه‌های محلی بسته شده بازگشایی شد.

روح الله سرگزی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مسیرها روز گذشته بر اثر بارندگی و طغیان رودخانه‌های محلی بسته شده بود که صبح امروز با فروکش کردن سیلاب بازگشایی شدند.
وی ادامه داد: همچنان مسیرهای ارتباطی در جنوب سیستان و بلوچستان شامل فنوج - کتیج - رمشک، بزمان -دلگان، جلگه - چاه هاشم و ایرانشهر - خیرآباد  بسته است.

معاون مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: تلاش راهداران برای بازگشایی این میسرها همچنان ادامه دارد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان به بارش‌های شبانه روز گذشته در استان اشاره کرد و افزود: در شبانه‌روز گذشته راسک با ارتفاع بارش ۲۴.۵ میلی‌متر پر باران ترین شهر کشور شد.

دوست محمد کلیم اظهار داشت: سامانه بارشی از روز جمعه وارد این استان می‌شود که قوی‌تر از سامانه قبلی است.

وی بیان کرد: این سامانه فراگیر بارشی از روز جمعه در سیستان و بلوچستان فعال می‌شود و بارش‌های قابل توجهی برای نواحی جنوبی استان به ارمغان می‌آورد.
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: رگبارفوق سنگین باران، رعدوبرق همراه با وزش باد شدید و احتمال بارش تگرگ، بارش برف در ارتفاعات و وزش باد از مهمترین پیامدهای این سامانه بارشی است.
وی افزود: آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، بالاآمدن سطح آب سدها، برخورد صاعقه، لغزندگی جاده‌ها در مناطق کوهستانی خاش و بزمان به جهت بارش برف از عمده پیامدهای سامانه بارشی جدید است.
کلیم توصیه کرد که در زمان فعالیت سامانه بارشی از اطراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها اجتناب و از سفرهای غیرضروری پرهیز شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =