واکنش شرکت بوئینگ به سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران
بوئینگ هواپیمایی بین المللی اوکراین که امروز حوالی پرند سقوط کرد

تهران- ایرنا - شرکت بوئینگ در واکنش به سقوط یکی دیگر از هواپیماهای مسافربری خود اعلام کرد که در حال جمع‌آوری اطلاعات بیشتر از این حادثه است.

خبرگزاری رویترز امروز(چهارشنبه ۱۸ دی) به نقل از این غول هواپیماساز آمریکایی نوشت که این شرکت از گزارش های رسانه ای در مورد سقوط یک هواپیما در ایران آگاه بوده و در حال جمع‌آوری اطلاعات بیشتر است.

تارنمای دیده بان فلایت رادار ۲۴ در توئیتی خبر داد که هواپیمای اوکراینی ای که در حوالی پرند سقوط کرده از نوع ۸۰۰-۷۳۷ بود (از سری از بوئنیگ های مدل مکس نبوده است) و در سال ۲۰۱۶ به صورت نو تحویل هواپیمایی بین المللی اوکراین شد.

قاسم بی نیاز رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی در این ارتباط گفت: علت سقوط هواپیمای اوکراینی که صبح امروز تهران را به مقصد کیف پایتخت اوکراین ترک و در نزدیکی شهر جدید پرند سقوط کرد، آتش سوزی در قسمت موتور هواپیما بود.

وی با رد هرگونه شایعه درخصوص اصابت موشک به بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراینی، گفت: در صورتی که این حادثه به دلیل اصابت موشک بود هواپیما در آسمان منفجر می‌شد اما آتش سوزی در قسمت موتور این هواپیما و تلاش ناموفق خلبان برای کنترل هواپیما منجر به سقوط و فوت تمام سرنشینان آن شد.

وی گفت:بوئینگ ٧٣٧ هواپیمایی اوکراین ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پروازی داشت که  تمام سرنشینان آن جان باختتد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =