واکنش پاکستان به اقدام مقابله‌جویانه ایران در برابر عملیات تروریستی آمریکا

اسلام آباد - ایرنا - وزیر امورخارجه پاکستان روز چهارشنبه در واکنش به اقدام مقابله جویانه جمهوری اسلامی ایران در برابر عملیات جنایتکارانه ارتش تروریست آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی و جمعی از همرزمان ایشان گفت: اسلام آباد بر نقش آفرینی شورای امنیت سازمان ملل برای تنش زدایی میان ایران و آمریکا تاکید دارد.

شبکه «جیوز نیوز» پاکستان لحظاتی پیش به نقل از «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه این کشور اعلام کرد: از اقدام موشکی ایران علیه پایگاه های آمریکا در عراق باخبر شدیم با این حال اقدامات تهاجمی راه حل پرداختن به مسائل نیست.

وی افزود: پاکستان حامی صلح است و معتقد است که تنها با گفت وگو و مذاکرات می توان به اختلافات رسیدگی کرد.

قریشی اظهار داشت: تاکنون اطلاعاتی از تلفات جانی در حمله موشکی ایران منتشر نشده در عین حال وزیر امور خارجه ایران نیز گفته است که این کشور به دنبال تنش و جنگ نیست.

وی گفت: تلاش‌های ما بر جلوگیری از تشدید تنش ها در منطقه متمرکز است.

عملیات موشکی صبح امروز چهارشنبه که مستقیما "نیروی مهاجم" را در سرزمینی که یکی از فرماندهان عالی ایران را به شهادت رسانده، مورد هدف قرار داده است، "اقدامی مقابله جویانه" و در "پاسخ به عملیات جنایتکارانه ارتش امریکا "بوده است.

«محمدجواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز اعلام کرد: ایران پایگاهی را هدف قرار داد که حمله بزدلانه علیه شهروندان و مقام‌های ارشد ایرانی از آنجا صورت گرفت اما «ما به دنبال افزایش تنش و یا جنگ نیستیم.»

 سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد جمعه 13 دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =