وقوع چند انفجار در پایگاه نظامی آمریکا نزدیک فرودگاه اربیل

بغداد- ایرنا- رسانه‌های عراقی از وقوع چند انفجار در پایگاه نظامی نیروهای آمریکایی نزدیک فرودگاه اربیل در بامداد چهارشنبه خبر می‌دهند.

منابع خبری ساعتی پیش گزارش کردند که چندین انفجار مهیب، اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق را به لرزه در آورد.

بامداد چهارشنبه در پاسخ کوبنده به اقدام تروریستی امریکا مبنی بر شهادت سپهبد سردار قاسم سلیمانی و مجاهد ابو مهدی المهندس پایگاه موشک های ایرانی، پایگاه عین‌الاسد در غرب استان الانبار را هدف گرفتند.

روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه از شلیک دهها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد.

بر اساس اطلاعیه روابط عمومی سپاه انقلاب اسلامی دهها موشک زمین به زمین  به این پایگاه آمریکایی اصابت کرده است.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت بامداد جمعه ۱۳ دی‌ماه در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

عین الاسد در ۱۰۸ کیلومتری غرب «الرمادی» واقع شده است و در سال ۲۰۰۳، تفنگداران آمریکایی این پایگاه را اشغال کردند و تا سال ۲۰۱۱ در آن باقی ماندند. عین الاسد دومین پایگاه هوایی بزرگ عراق است. در پایان سال ٢٠١٤، به بهانه مبارزه با داعش، بار دیگر این پایگاه تحت اختیار نظامیان آمریکایی حاضر در  ائتلاف بین‌المللی ضد داعش قرار گرفت.

مایک پنس معاون رییس جمهوری آمریکا ماه گذشته از این پایگاه دیدن کرد و ترامپ نیز دسامبر ۲۰۱۸ از این پایگاه بازدید کرده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =