افزایش سرسام‌آور ارزش «امباپه» فشار «نیمار» را انداخت

تهران- ایرنا- براساس تخمین مرکز بین المللی مطالعات فوتبال (CIES) باشگاه‌های علاقه‌مند به «کیلین امباپه» باید برای به خدمت گرفتن ستاره ۲۱ ساله فرانسوی، رقم سرسام‌آور ۲۶۵ میلیون یورو پرداخت کنند.

«نیمار» ستاره برزیلی پاری‌سن‌ژرمن بدنبال انتقال ۲۲۲ میلیون یورویی از بارسا به پاریس، رکورددار این عنوان است؛ رقمی که به شکلی چشمگیر بیشتر از ۱۸۰ میلیون یورویی است که پاریسی‌ها یک سال بعد برای امباپه به موناکو پرداخت کردند.

براساس الگوریتم استفاده شده توسط CIES ، ارزش امباپه به شکلی قابل توجه افزایش یافته و این در حالی است که ارزش نیمار ۲۷ ساله هم اکنون حول و حوش ۱۰۰ میلیون یورو برآورد شده است.

«رحیم استرلینگ» ستاره تیم ملی انگلیس که با توجه به عملکردش، باشگاه منچسترسیتی باید به اندازه وزن او به پای او طلا بریزد، حالا در تحقیقات جدید با ارزشی معادل ۲۲۳ میلیون یورو نیمار را پشت سر گذاشت.

«محمد صلاح» با ارزش تخمینی ۱۷۵ میلیون یورو در رتبه سوم قرار دارد و «لیونل مسی» و «کریستاینو رونالدو» به ترتیب با ۱۲۵ و ۸۰.۳ میلیون یورو، در این فهرست رتبه های پایین‌تری را به خود اختصاص دادند.

در این تحقیقات از موئلفه‌هایی همچون عملکرد بازیکنان در عرصه ملی و باشگاهی، لیگی که بازیکن در آن اشتغال دارد و همچنین سطح اقتصادی باشگاه حاضر در پنج لیگ معتبر اروپایی استفاده شده است.

مطابق این تحقیقات، ۱۱ بازیکن حاضر در فهرست ۲۰ بازیکن ارزشمند نخست با ارزش دست کم ۱۰۰ میلیون یورو در باشگاه‌های لیگ برتر جزیره شاغل هستند و «هری کین» ستاره تاتنهام و تیم ملی انگلیس ۱۵۰ میلیون یورو ارزش‌گذاری شده است.

لیورپول از حیث پست بازی سه نفر از ارزشمندترین‌ها را در اختیار دارد؛ پست دروازه‌بان/ «آلیسون بکر» با ارزش ۸۷ میلیون یورو، پست دفاع وسط/ «ویرجیل فن دایک» با ارزش ۹۳ و پست دفاع کناری/ «الکساندر آرنولد» با ارزش ۱۱۰ میلیون یورو.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =