۱۷ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۵
کد خبرنگار: 971
کد خبر: 83625021
۰ نفر

برچسب‌ها

فریبا عادلخواه از اتهام جاسوسی تبرئه شد

تهران - ایرنا - وکیل مدافع فریبا عادلخواه و رولاند مارشال گفت: خانم عادلخواه از دو اتهام جاسوسی و تشویش اذهان عمومی تبرئه شده است.

سعید دهقان روز سه شنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار قضایی ایرنا افزود: اتهام اصلی موکلم جاسوسی بود و خانم عادلخواه علاوه بر تبرئه از اتهام جاسوسی، از اتهام تشویش اذهان عمومی از طریق طرح مباحثی از جمله «مخالفت با قانون حجاب اجباری و مخالفت با قوانین تبعیض آمیز میان زن و مرد» نیز تبرئه و منع تعقیب صادر شد.

وی ادامه داد: شعبه اول بازپرسی دادسرای امنیت شهید مقدس اوین در جلسه رسیدگی به پرونده عادلخواه که بیش از سه ساعت و نیم طول کشید، همزمان با اخذ آخرین دفاع و همچنین دفاعیات کتبی و شفاهی، سه اتهام دیگر برای او اضافه کرد.
دهقان اظهار داشت: با توجه به تأیید دادستانی، کیفرخواست با دو اتهام دیگر با عناوین «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و «تبلیغ علیه نظام» به دادگاه انقلاب می‌رود که احتمالا شعبه مربوطه، هفته آینده مشخص خواهد شد.
دهقان درباره پرونده «رولاند گابریل مارشال» نیز گفت: اتهام این موکل اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور است و جلسه بازپرسی آقای رولاند گابریل مارشال هم حدود دو ساعت به طول انجامید و پس از تصمیم قضایی بازپرس و تأیید دادستانی، کیفرخواست برای او صادر شد و پرونده به دادگاه انقلاب می‌رود.

فریبا عادل‌خواه، پژوهشگر موسسه مطالعات سیاسی پاریس (سیانس پو) است که ۱۷ خرداد ۹۸ در یکی از سفرهای خود به ایران بازداشت شد.

۲۵ تیر ۹۸ غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پرونده فریبا عادل خواه به کجا رسید و آیا مقامات ایران به درخواست کنسولگری فرانسه در این ارتباط پاسخ دادند یا نه گفت: این فرد جز متهمانی است که اخیرا دستگیر شده و به لحاظ ماهیت پرونده و موضوعاتی که در آن مطرح است هنوز فرصت مناسب برای اطلاع‌رسانی به این پرونده نیست بنابراین ما اصل بازداشت را تایید می‌کنیم و ان‌شاالله با ادامه تحقیقات و روشن شدن زوایای پرونده اطلاع‌رسانی شفاف‌تری انجام خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =