ازدحام و حرکت تشییع کنندگان به سمت مسیرهای فرعی حادثه ساز شد

کرمان - ایرنا - جمعی از مصدومان مراسم تشییع پیکر سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ازدحام جمعیت و بسته بودن مسیرهای خروجی به مسیر اصلی مراسم را علت حادثه ای ذکر کردند که در آن بیش از ۴۰ تن جان باختند و ۲۱۳ نفر مصدوم شدند.

به گزارش ایرنا، یکی از مصدومان حادثه که جوانی ۲۶ ساله بود و خود را حمید معرفی کرد به خبرنگار ایرنا گفت: در میدان آزادی و ابتدای خیابان بهشتی ایستاده بودم و منتظر شروع مراسم بودیم که ناگهان جمعیت به سمت خیابان شریعتی هجوم آوردند و تعدادی از مردم برای فرار از موج تشییع کنندگان به سمت کوچه شماره ۲ فرعی رفتیم.

وی افزود: در ابتدای کوچه ماموران انتظامات مراسم از عبور مردم جلوگیری کرده و سعی کردند آنها را به عقب برانند که متاسفانه افرادی تعادل خود را از دست داده و به زمین افتادند و در ازدحام جمعیت فوت کردند و یا مصدوم شدند.

این شهروند کرمانی تصریح کرد: اگر مسیرهای فرعی باز بودند از ازدحام جمعیت کاسته می شد، اما دست اندرکاران مراسم اصرار داشتند مردم به خیابان اصلی برگردند و باعث این حادثه تلخ شدند.

وی با بیان اینکه خوشحالم از اینکه توانستم در بخشی از راهپیماییسردار شهید سلیمانی شرکت کنم اظهار داشت: من از ناحیه پا دچار مصدومیت شدید شده ام و کمک رسانی نیز با تاخیر انجام شد.

خانم ۳۰ ساله ای نیز که از ناحیه پا و دست مصدوم شده بود گفت: پس از سخنرانی مراسم تشییع شروع شد، فشار حرکت جمعیت به طرف خیابان بهشتی و شریعتی یک مرتبه زیاد شد و در ابتدای خیابان شریعتی افراد زیادی به زمین افتادندو من هم به زمن افتادم و مصدوم شدم.

وی افزود: خیابان شریعتی و میدان آزادی ظرفیت این جمعیت را نداشت و اگر مردم کمک نمی کردند تعداد بیشتری فوت می کردند.

این شهروند تاکید کرد: وظیفه ام بود که در مراسم تشییع حاج قاسم شرکت کنم و با توجه به حضور بیش از اندازه جمعیت مسئولان باید پیش بینی دقیق تری می کردند.

قاسم جدیدی ۲۷ ساله از شهرستان انار یکی از مصدومان بستری در پیامبر اعظم(ع) گفت: پس از سخنرانی و مداحی، جمعیت در ابتدای خیابان شریعتی حرکت کرد و وارد ابتدای کوچه فرعی شدیم که ازدحام جمعیت موجب شد برخی از حرکت باز بمانند و آغازی بر این حادثه شد.

وی افزود: من هم بر اثر هجوم  پشت سرم،  زیر جمعیت ماندم و به کمرم فشار وارد آمد و توسط بعضی از مردم نجات داده شده و اورژانس من را به موقع به بیمارستان انتقال داد.

این شهروند تاکید کرد: از فاصله ۲۲۰ کیلومتری به عشق سردار سلیمانی اومدم و خوشحال هستم.

محمد باقر محمدی ۶۷ ساله اهل سیستان بلوچستان وساکن کرمان است گفت: نزدیک میدان شهدا جمعیت مانند یک موج حرکت کرد که خواستم خود را به پیاده رو برسانم اما نتوانستم و با صورت به زمین خوردم.

وی افزود: اورژانس سریع من را به بیمارستان منتقل کرد ودر حالی که از ناحیه صورت و دست َآسیب دیده بودم بستری شدم.

در مراسم خاکسپاری سردار سپهبد قاسم سلیمانی در کرمان به دلیل ازدحام جمعیت بیش از ۴۰ نفر  باختند و ۲۱۳ نفر نیز مصدوم شدند که مصدومان از سوی تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شده اند.

آیین تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی و همرزمش حسین پورجعفری صبح امروز با حضور معاون اول رییس جمهوری و تعدادی از وزرا، هیاتی از قوه قضاییه و فرماندهان نظامی در کرمان انجام شد.

.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • م NL ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
  10 2
  یک فرد بالغ و فهمیده متوجه میشه اون مسیر گنجایش اون جمعیت رو نداره!! بلوار 22 بهمن و بلوار جمهوری بهترین مسیر بود، در ضمن با هماهنگی خط واحد و تاکسی ها مردم رو به صاحب الزمان میبردن ،نیاز نبود اون مسیر طولانی طی بشه!! بی کفایتی مسئولین ننگ بزرگی برای کرمان شد و شرمنده مهمونهامون شدیم.
 • حسین IR ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
  2 0
  این چه وضعیه
 • IR ۲۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
  6 2
  سلام من الهام 28 از شیراز من سردار سلیمانی مثل پدر خودم دوست داشتم