نمایشگاه بین‌المللی زنجیره تامین صنایع لاستیک آغاز به‌کار کرد

تهران- ایرنا- سومین نمایشگاه بین‌المللی زنجیره تامین صنایع لاستیک امروز (سه شنبه)‌ در مراسمی با حضور ۶۴ شرکت از پنج کشور در محل هتل المپیک تهران افتتاح و آغاز به کار کرد.

 «مهدی صادقی نیارکی»‌ سرپرست معاونت صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت ضمن بازدید از نمایشگاه، در گفت وگو با شماری از تولیدکنندگان حاضر در این محل، با مسایل آنها آشنا شد.  

شرکت های خارجی در این نمایشگاه از کشورهای چین، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه و کانادا حاضر شده اند و تولیدات خود را ارایه کرده اند. 

تولیدکنندگان تایر و تیوب با ۳۸ درصد بیشترین شرکت کنندگان در این نمایشگاه را تشکیل می‌دهند و علاوه بر آنها، واردکنندگان تایر و تیوب، تولیدکنندگان قطعات لاستیکی، تولیدکنندگان ماشین‌آلات، واردکنندگان ماشین‌آلات، تولیدکنندگان مواد اولیه، واردکنندگان مواد اولیه، مراکز پژوهشی و مهندسی، شرکت‌های فعال در عرصه بازیافت لاستیک، تولیدکنندگان روکش تایر، استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و آزمایشگاه‌ها حضور دارند.

فرصت سه روزه برای این نمایشگاه اختصاص یافته که در فضایی به وسعت یکهزار و ۷۰۰ مترمربع از ۱۷ تا ۱۹ دیماه جاری از ساعت ۹ تا ۱۶ دایرست و در حاشیه آن نیز ۶ نشست تخصصی در حوزه لاستیک خودرو برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، جمع وزنی تولیدات هشت ماهه کارخانجات تایر کشور ۱۶۵ هزار و ۹۹۲ تن است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۶۳ هزار و ۸۸۶ تن)، رشد ۱.۲۸ درصدی نشان می‌دهد.

 امسال تا پایان آبان‌ماه ۱۱ میلیون و ۶۳۶ هزار و ۹۲۱ حلقه تایر سواری از سوی کارخانه های داخلی کشور تولید شد و این آمار در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

علاوه براین در مدت مزبور ۹۷۹ هزار و ۴۸۷ حلقه تایر وانتی در کشور تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افت ۱۶ درصدی دارد.

همچنین تولید تایر باری و اتوبوسی در هشت ماهه امسال با کاهش ۲۴ درصدی در مقایسه با پارسال به رقم ۴۸۵ هزار و ۴۹ حلقه رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =