سه‌شنبه‌های با طعم مالکیت فکری

تهران- ایرنا- «سه‌شنبه‌های با طعم مالکیت فکری» عنوان برنامه‌ای است که توسط کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از امروز سه‌شنبه ( ۱۷ دی ماه ) برگزار می‌شود تا افزایش آگاهی عمومی پیرامون مالکیت فکری با این رویداد آموزشی و ترویجی سرعت گیرد.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این برنامه که شامل برگزاری سلسله وبینارهای آموزشی منظم در سه‌شنبه‌های مختلف فصل زمستان است، مخاطبان با مهم‌ترین موضوعات مالکیت فکری آشنا می‌شوند.

کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ارتقای فرهنگ مالکیت فکری و آموزش با کیفیت در حوزه‌های مرتبط با مالکیت فکری به ویژه ثبت اختراع را با برگزاری این رویداد دنبال می‌کند، همچنین آشنایی با فرآیندهای استفاده از حمایت‌های موجود برای ثبت اختراع خارجی و ارتباط گرفتن مخاطبان با کانون پتنت از دیگر دستاوردهای برگزاری آن است.

تمرکز زدایی فعالیت‌ها از استان‌های بزرگ و اشاعه فرهنگ در سراسر کشور عامل دیگری برای برگزاری این دوره‌های غیرحضوری است تا مخاطبان سراسر کشور، بتوانند به راحتی در این دوره‌ها شرکت کنند و از محتوای آن‌ها بهره‌مند شوند.

سلسله وبینارهایی با موضوعات متنوع مالکیت فکری، در سه‌شنبه‌های هر هفته و در ساعات ۱۶ تا ۱۸ برگزار می‌شود و آشنایی با مالکیت فکری، اختراعات حوزه سلامت، پتنت ابزاری برای حفاظت از فناوری‌های نوآورانه، جستجوی پتنت، آموزش نحوه ثبت درخواست در پورتال کانون پتنت ایران، آشنایی با پایگاه اطلاعاتی  Espacenet و آشنایی با معاهده همکاری ثبت اختراع (PCT) و مزایای آن عناوین این وبینارها است.

همچنین این وبینارها به صورت هدفمند، کاملاً مرتبط و در امتداد یکدیگر انتخاب شده‌اند و همین موضوع، منجر می شود تا مخاطبان با شرکت در این سلسله وبینارها، بتوانند با مبانی اولیه مالکیت فکری و ثبت اختراع، آشنا شوند.

علاقمندان می‌توانند برای آشنایی بیشتر با دوره‌های حضوری و وبینارهای آکادمی کانون پتنت، به تقویم زمستانه منتشر شده مراجعه کنند، اولین وبینار از این مجموعه با عنوان«آشنایی با مالکیت فکری» است که امروز سه شنبه ۱۷ دی ماه برگزار می‌شود.

وبینار (Webinar) از عبارت Web-based seminar گرفته شده و به کلاس، دوره، سمینار یا هر رویداد آنلاینی گفته می شود که در محیط وب و با استفاده از اینترنت به صورت کاملا آنلاین، زنده، تعاملی و دو طرفه در یک زمان مشخص برگزار می شود.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha