آمریکایی‌ها کارگاه‌های تابوت‌سازی خود را فعال‌تر کنند

تهران-ایرنا- رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با هشدار به آمریکایی‌ها برای خروج زودهنگام از منطقه غرب آسیا گفت: اگر آمریکایی‌ها خودشان نروند و عقلانیت به خرج ندهند، از این پس باید کارگاه های تابوت‌سازی خود را بیش از شرکت‌های هواپیماسازی فعال کنند.

به گزارش روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی، صبح امروز سه شنبه در جمع کارکنان پایور و وظیفه مرکز آموزش ۰۲ شهید انشائی نیروی زمینی ارتش در پرندک گفت: سپهد شهید حاج قاسم سلیمانی که سید الشهدای مدافع حرم بود به همراه همرزمانش به شکلی ناجوانمردانه به دست جنایتکاران آمریکایی به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: برابر روایات، بعد از انبیاء و علمائی که جانشینان انبیاء محسوب می شوند، هیچ کس در پیشگاه خداوند عزیزتر از شهداء نیست و خداوند این سه گروه را شفاعت کنندگان برتر در آخرت قرارداده است. قرآن کریم می فرماید نه تنها مجاز نیستید شهداء را مرده بپندارید بلکه مجاز نیستید حتی فکر مرده بودن آنها را هم به خود راه دهید چرا که آن ها همیشه زنده و جاودان هستند.

نماینده ولی فقیه در ارتش با اشاره به حضور میلیونی مردم ایران و عراق در مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی در بغداد، گفت: همه کشورهای اسلامی و حتی در برخی از کشورهای غیر اسلامی  شهدا مورد عزت و احترام وصف ناپذیر قرار گرفتند.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به آثار و برکات بیشمار خون پاک شهدا در وحدت آفرینی و و شستن آلودگی های فکری و فرهنگی جامعه گفت: مطمئن باشید که باران رحمت خون پاک شهدا، آلودگی وجود آمریکایی ها در منظقه شستشوا خواهد داد. ما در آینده نه چندان دور، منطقه غرب آسیای بدون زباله های آمریکایی را تجربه خواهیم کرد. دیگر بوی تعفن آمریکایی ها را در کشورهای های اسلامی تحمل نخواهیم کرد باذن الله به جای آنان عطر شهیدان همه جا را فرا خواهد گرفت.

حجت الاسلام محمدحسنی تاکید کرد: آمریکایی ها اشغالگر هستند و امت اسلامی جز کشتن و اخراج ذلت بار آنان راه دیگری ندارد. این راه را شهدا بروی ما باز کرده اند. درود به شرف خانواده هایی که چنین شهدایی را تربیت کردند.

نماینده ولی فقیه در ارتش خطاب به همه مردم و امت اسلامی یادآور شد: اینک نوبت من و شما است که پرچم های شهدا را به دوش بگیریم و راه شان را منطقی ؛ شجاعانه و  بصیرتمندانه  ادامه دهیم تا جایی که منطقه از وجود آمریکایی ها، اسرائیلی های خبیث تر از شیطان پاک شود.

وی با اشاره به دلایل عزت و منزلت بالای شهدا در پیشگاه خداوند گفت: وحدت جلوه ای رحمانی و اختلاف نشانه ای شیطانی است. شهدا چون عناصر رحمانی و الهی هستند، همیشه عامل وحدت مردم هستند. شیاطین بین مردم ایران و عراق ایجاد فتنه کردند اما شعار شهید سلیمانی این بود که (ایرا والعراق لایمکن الفراق) یعنی بین ایران و عراق امکان فراق و جدایی وجود ندارند. خون پاک همه شهدای ما از جمله شهدای اخیر باعث شد وحدت بین دو ملت و بین ملت خودمان مستحکم تر شود.

حجت الاسلام محمدحسنی با اشاره به اعتراضات مردم در آبان ۹۸ که فتنه گران باعث اختلاف بین مردم و آغاز اغتشاشات شدند،گفت: خون پاک شهید سلیمانی و همرزمانش باعث یکی شدن دل ها و آمدن وحدت به جای اختلاف و جدایی شد. کسانی که نعمت وحدت را به مردم هدیه می کنند در نزد خداوند عزیز هستند.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش  با اشاره  به آثار و برکات  شهدا برای جامعه یادآور شد: شهدا امنیت را که اولین نیاز جوامع بشری است را به مردم هدیه می کنند. خداوند امنیت آفرینان را عزیز می داند. کار شهدا جهت نمایی به سمت خداوند است. شهدا مانند قبله نمایی هستند که حضرت حق را به ما نشان می دهند و ما را راهنمایی می کنند.

وی شهدا را عزت آفرین دانست و ادامه داد: اگر کشور ما امنیت آفرین و در امان است، به خاطر شهدا است. اگر شهدا نبودند، ما نمی توانستیم در جامعه در امنیت زندگی کنیم. اگر امروز از نعمت امنیت برخوردار هستیم، به خاطر خون پاک شهدا است.

حجت الاسلام محمد حسنی بصیرت آفرینی را از ویژگی شهدا برشمرد و گفت: بسیاری از مردم  که طیف زیادی از آنان نوجوان و جوانان هستند، به گونه ای صحبت می کنند که گویا در دانشگاه درس سیاست ورزی را فرا گرفته اند. این بصیرت از ایثار و فداکاری این شهیدان والامقام به دست آمده است.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه رشادت از ویژگی های بارز شهدا است، افزود: شرط حفظ دفاع از کشور و حفظ آبروی ملی و دینی ، جهاد و شهادت  شجاعانه است. شهدا کانون و مرکز صدور شجاعت هستند و شجاعت را به جامعه تزریق می کنند. به طور فطری همه ما انسان های شجاع و نترس را دوست داریم. این لطف خداوند به شهدا است که رشادت دارند و در اوج ایثارگری جانفشانی می کنند.

وی شهدا را ظرفیت آفرین دانست و افزود: قبل از شهدای انقلاب و دفاع مقدس، دنیا ما ار به حساب نمی‌آورد چرا که می گفتند این مردم "تو سری خور" هستند و آمریکایی ها هر کاری می خواستند انجام می دادند. این توهین آمریکایی ها به ملت ما بود اما شهدا ثابت کردند ما ظرفیت بالایی داریم و مردم ما باید ارزش خود را بدانند. امروز این ظرفیت در ایران، عراق، سوریه، لبنان، عراق، یمن، فلسطین، آزادی خواهان بحرین، پاکستان، هندوستان و حتی در آمریکا هم دیده می شود.

نماینده ولی فقیه در ارتش همچنین شهدا را فتح آفرین و اقتدارآفرین عنوان کرد و گفت: این شهدا بودند که رژیم بعث را از ایران خارج کردند و خرمشهر را با خون خود از لوث وجود بعثیها پاک کردند. شهدا وسیله پیروزی دین خداوند هستند. اگر شهدا عزیز هستند به خاطر این است که اقتدار آفرین هستند. امروز جهان اسلام از اقتدار فوق العاده ای برخوردار است. شهدا با اهدای خون پاک خود موجب اقتدار دین اسلام شدند.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه شهداء مسئولیت آفرین هستند، خاطرنشان کرد: خون شهید نمی گذارد افراد بی مسئولیت بمانند. احساس تکلیف، در برابر کشور، ملت، مکتب، ناموس و ارزش ها از سوی شهدا در نهاد انسان ها احیاء می شود.

نماینده ولی فقیه در ارتش طهارت آفرینی ار از ویژگی های شهدا دانست و ادامه داد: گاهی از نظر فرهنگی، سیاسی و احتماعی جامعه به مسائل فکری، فرهنگی و  سیاسی آلوده می شود اما شهیدان مانند باران پاک نهاد هستند که همه آلودگی های جامعه را می‌برند. امروزه فضای جامعه نورانی و پاک است و ما نفس معنوی می کشیم که این از برکت خون شهیدان است.

وی با بیان اینکه شهدا غیرت آفرین هستند، بیان کرد: انسان غیور هرگز زیر بار ظلم، ستم و تجاوز نمی‌رود. ملت عراق همانی ملتی است که تا چند روز پیش تفاهم نامه امنیتی و نظامی را با آمریکا بسته بود. همان هایی که در عراق از هم فاصله گرفته بودند و اختلاف داشتند، از برکت خون شهید سلیمانی و المهندس یک صدا شدند و اعلام کردند که آمریکایی ها باید از این کشور خارج شوند. این روحیه معجزه آسا از برکت خون شهدا بود.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha