همایش تبیین سیره‌فاطمی در آستارا برگزار شد

آستارا - ایرنا - همایش تبیین سیره و الگوهای رفتاری حضرت زهرا (س)، در آستانه ایام فاطمیه با حضور فرهیختگان، فعالان مذهبی و فرهنگی و اعضای هیات‌ امنای مساجد شهرستان آستارا برگزار شد.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا روز سه شنبه در این همایش در سالن اجتماعات این اداره گفت: حضرت زهرا (س) بهترین الگوی بانوان مسلمان است و ترویج فرهنگ عفت و حیای فاطمی برای هدایت جامعه ضروری است. 

حجت الاسلام حسینعلی رضا زاده افزود: برنامه های ایام فاطمیه به مدت ۲۰ روز در هیات های مذهبی و مساجد آستارا برگزار خواهد شد و با توجه به شرایط جوامع اسلامی، نیاز به فرهنگ فاطمی، علوی و رضوی بیشتر احساس می شود. 

وی بیان کرد: اقدامات فاطمه (س) در دفاع از حق ولایت علی(ع) آشکار است و آن بانوی بزرگوار، عنایت ویژه ای به امامت و ولایت علی(ع) داشت و آن را به عنوان وظیفه اجتماعی قلمداد می کرد. 

رضازاده افزود: توجه به حیا، عبادت و معنویت از ویژگی های بارز حضرت زهرا (س) بود و آن بانوی بزرگ بدون بی تفاوتی در مسائل جامعه، در صحنه‌های مختلف و دفاع از امام زمان خود حاضر بود. 

وی معرفت افزایی مداحان، سیاه پوش شدن شهر و اجرای برنامه های جذاب فرهنگی و هنری با موضوع سیره فاطمی را در ایام متنسب به او خواستار شد.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی گفت: آن شهید والا مقام با ایمان به خدا، عمر خود را صرف جهاد و مبارزه با ظلم و تباهی کرد و شخصیت معنوی و مجاهدت های او باید تبیین شود.

مداحی و ذکر مصیبت از بخش های مختلف این آئین بود و از ۱۹ دی تا ۹ بهمن ماه ایام فاطمیه است. 

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۸۷ مسجد در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و حدود ۱۷ درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل داده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =