سکوت در برابر آمریکا و نادیده گرفتن همسایگان معقول نیست

اسلام آباد - ایرنا - دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان روز سه شنبه خطاب به دولت "عمران خان" نخست وزیر این کشور گفت: سکوت در برابر آمریکا پس از تحولات اخیر در منطقه و نادیده گرفتن همسایگان نه رویکرد معقولی خواهد بود و نه از این طریق منافع پاکستان تامین خواهد شد.

علامه «راجا ناصر عباس جعفری» که روز گذشته برای حضور در مراسم تشییع شهید قاسم سلیمانی به ایران سفر کرد، امروز در بیانیه ای از مواضع اخیر دولت اسلام آباد درباره تحولات بعد از حمله تروریستی آمریکا در خاک عراق و شهادت فرمانده ها مقاومت انتقاد کرد.

علامه جعفری سخنان اخیر وزیر امور خارجه پاکستان در جمع نمایندگان مجالس سنا و ملی این کشور را نیز ناکافی دانست و افزود: نادیده گرفتن همسایگان و دوستان مهمی همچون جمهوری اسلامی ایران و سکوت در برابر آمریکا هرگز خردمندی و اقدام عاقلانه ای نیست.

وی از دولت پاکستان خواست تا مانند یک کشور مستقل و از سیاست خارجی پیروی کند و اجازه ندهد تمایل بعضی ها برای نادیده گرفتن اقدامات آمریکا در منطقه، باعث تحت تاثیر قرار گرفتن جایگاه و موقعیت پاکستان شود.

این مقام حزبی پاکستان گفت: سردار قاسم سلیمانی از رزمندگان مخلص و شجاع جهان اسلام بود و همچنین از شخصیت مهم کشور دوست و برادر ایران شناخته می شد.

وی تاکید کرد: امروز در جهان هیچ ملت متمدنی از جنگ حمایت نمی کند اما نباید برای خشنودی دیگران از اهمیت و در اولویت بودن همسایگان غافل بمانیم.

پس از اقدام تروریستی آمریکا در خاک عراق و شهادت سردار قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش، وزیر امور خارجه پاکستان ضمن مخالفت شدید این کشور با هرگونه اقدام یکجانبه و تهاجمی در منطقه، خواستار خویشتنداری طرف ها شد و گفت: اسلام آباد از هیچ تلاشی برای کمک به تنش زدایی دریغ نخواهد کرد.

«شاه محمود قریشی» شب گذشته خطاب به نمایندگان مجلس ملی پاکستان گفت: ما غم و اندوه ملت ایران را در می کنیم و نسبت به روابط تاریخی خود با ایران نیز غافل نیستیم و اطمینان می دهیم که خاک پاکستان هرگز علیه کشورهای دوست و همسایه استفاده نخواهد شد.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸  نفر دیگر بامداد دیروز (جمعه) در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.

در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =