هم قسم شدن ۱۲۰ قاضی دیوان عدالت اداری برای ادامه راه شهید سلیمانی

تهران - ایرنا - قضات هیات عمومی دیوان عدالت اداری در نخستین جلسه هیات عمومی پس از شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، برای ادامه راه این شهید هم قسم شدند.

به گزارش روز سه شنبه دیوان عدالت اداری، اعضای هیات عمومی دیوان عدالت اداری در آغاز نخستین جلسه هیات عمومی پس از به شهادت رسیدن سپهبد شهید قاسم سلیمانی، طی مراسمی یاد آن شهید بزرگوار را گرامی داشتند و نام سالن محل برگزاری هیات عمومی به سالن سپهبد شهید قاسم سلیمانی تغییر یافت.
رئیس دیوان عدالت اداری در این مراسم که در فضایی آکنده از غم و اندوه برگزار شد، در سخنانی درباره فضائل شهید سلیمانی، ضمن تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت آن بزرگوار و همراهان ایشان به ویژه شهید ابومهدی المهندس گفت: این واقعه از دو بُعد قابل بررسی است؛ نخست اینکه رژیمی دست به این اقدام تروریستی زد و رئیس آن هم رسما مسئولیت این اقدام را پذیرفت که پیوسته جمهوری اسلامی ایران را به اتهام واهی حامی تروریست می داند و مورد انتقاد و تحریم قرار داده است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم بهرامی ادامه داد: همچنین رژیمی این جنایت بزرگ را مرتکب شده و این اقدام تروریستی را انجام داده که ادعای مبارزه با تروریست ها را دارد؛ در حالیکه خود کسی را به شهادت رساند که عمری را در راه مبارزه با تروریسم سپری کرده و این نشان دهنده ریاکاری دولت آمریکا است. البته در این حادثه برای مردم دنیا دروغگویی دولت آمریکا مسجل و مشخص شد.
وی ادامه داد: البته شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همراهان ایشان موج عجیبی از احساسات را در کشور ما و سایر کشورهای منطقه ایجاد کرد که می توان از آن به یک رستاخیز بزرگ تعبیر کرد.
بهرامی با اشاره به آیات و احادیث، به تشریح و تبیین شخصیت شهید از نگاه آموزه های اسلامی پرداخت و گفت: شهید سلیمانی در حالی وارد عرصه جهاد با داعش شد که رژیم کشورهای سوریه و عراق به دست تروریست ها در معرض سقوط بودند و تکفیری ها جنایات بسیاری را در این کشورها مرتکب شده بودند و یکی از جهات رستاخیزی که به خاطر شهادت این شهدا در ایران و کشورهای منطقه برپا شد دفاع جانانه ایشان از حرم اهل بیت (ع) بود.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت بامداد جمعه ۱۳ دی ماه در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. 
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ رییس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند. رهبر معظم انقلاب همچنین در حکمی سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی را به فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =