باغ گیلاس؛ کودکانه‌ای  از سنت‌های گذشته

کرج - ایرنا - کتاب «باغ گیلاس» داستانی ویژه کودکان و نوجوانان به قلم مرضیه کشاورز است که در آن تلاش شده افزون بر آشنایی با زندگی در روستا، سنت‌های نیکویی از جمله اهمیت احترام به بزگترها و سالمندان یادآوری شود.

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: با توجه به این که نسل جدید با در نظرگیری شرایط زندگی و پیشرفت فناوری از سنت‌ها و آداب گذشته فاصله زیادی گرفته‌اند تلاش بر این است که ضمن یادآوری این سنت‌ها برای بزرگترها، آشنایی هرچند کم برای فرزندان ایجاد گردد.

در این داستان با تاکید بر اصل هم صحبتی با اعضای خانواده نشان داده است که زندگی در روستاها به چه شکل است و احترام به بزرگترها و سالمندان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

«در باغ گیلاس از اصطلاحات قدیمی استفاده شده است که ضمن آشنایی، باعث تحقیق و کنجکاوی کودکان شود. نشان داده‌ایم که عدم مسئولیت و تنبلی چه آثار مخربی دارد و باعث افسوس و پشیمانی خواهد شد، با این حال با صبر و ایجاد انگیزه می‌شود انسان‌ها را کمک کرد تا جبران کنند و رضایت خداوند و پدر و مادر خویش را به دست آورند.»

این کتاب ۳۰ صفحه‌ای توسط انتشارات «اورازان» کرج در شمارگان یکهزار نسخه و قیمت ۱۸۰ هزار ریال منتشر شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از کتاب‌فرشی‌های استان البرز تهیه و یا با شماره ۶۶۴۲۴۲۱۱ در تهران (۰۲۱) تماس حاصل کنند.

استان البرز با جمعیتی حدود سه میلیون نفر دارای ۴۷ کتابخانه نهادی و ۲۳ کتابخانه مشارکتی است.

کتابخانه‌های استان با داشتن یک میلیون و ۳۰۰ هزار نسخه کتاب، ۹۶ هزار و ۲۰۰ نفر عضو دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =